Czytających: 1385

Puchar Polski: Nasze ekipy grają dalej w Pucharze Polski!

Niedziela, 6 marca 2011, 20:26
Aktualizacja: 20:32
Zarówno Victoria Świebodzice, jak i Grom Witków pokonały w 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego swoich wyżej notowanych przeciwników. Wyższość naszych ekip musiały uznać kolejno MKS Szczawno–Zdrój, jak i Bielawianka Bielawa.

Spotkanie w Świebodzicach rozpoczęło się świetnie dla gospodarzy, którzy po trafieniach Karczmarza i Pluty prowadzili do przerwy 2:0. Druga odsłona to już lepsza gra IV-ligowca, który strzelając dwie bramki doprowadził do dogrywki. W doliczonym czasie gry zdecydowanie bliżej zwycięstwa byli rywale, którzy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Za każdym razem do wyrównania doprowadzali ambitnie grający świebodziczanie. Po golach Grzesiaka i Deli było 4:4, przyszedł więc czas na konkurs jedenastek. Tam bezbłędni okazali się gospodarze wygrywając po karnych 5:4 i awansując do dalszej fazy Pucharu Polski.

Victoria Świebodzice – MKS Szczawno-Zdrój 4:4 (2:0, 2:2, 4:4, karne 5:4)

Victoria: Wiśniowski, Antas, Prusiński, Błaszczak, Traczykowski, Pluta, Satyła, Grzesiak, Otok, Dolecki, Karczmarz

Do przerwy prowadzili również zawodnicy Gromu Witków w spotkaniu z Bielawianką. Po bramce Przemysława Kloca z 32 min. mieliśmy po pierwszych trzech kwadransach 1:0. Po zmianie stron przeciwnicy doprowadzili do wyrównania za sprawą Boczkowskiego, wynik ustalił Andrzej Kloc skutecznie wykorzystując jedenastkę w 75 min. gry.

Grom Witków – Bielawianka Bielawa 2:1 (1:0)

Grom: Iwaniczuk, Piech, M. Cegielski, A. Kujawa (46' Żołnierek), Prymula, Liszka (85' M. Kujawa), A. Kloc, Ł. Cegielski, P. Kloc, Krzysztań, Spłocharski (81' Rutkowski)