Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nasze wsie z pomysłem

Wtorek, 26 stycznia 2016, 11:46
Aktualizacja: 13:17
Autor: opr.red.
Strzegom: Nasze wsie z pomysłem
Fot. www.strzegom.pl
27 stycznia br. o godz. 15.00 w SCK II przy ul. Paderewskiego rozpocznie się Kongres Odnowy Wsi Gminy Strzegom. W trakcie trzygodzinnego kongresu odbędzie się szereg ciekawych prelekcji i wykładów. Nie zabraknie oczywiście prezentacji sołectw i degustacji produktów lokalnych przygotowanych przez wsie naszej gminy.

- Głównym celem spotkania jest pokazanie nowego oblicza i specyfiki współczesnej wsi oraz pobudzenie integracji i aktywności obywatelskiej społeczności lokalnych. W kongresie wezmą udział Grupy Odnowy Wsi wraz ze swoimi liderami z terenu naszej gminy - informuje Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Wśród zaproszonych gości są m. in. Paweł Czyszczoń - dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Anna Malinowska - koordynator Regionalnej Odnowy Dolnośląskiej Wsi, którzy poinformują o funkcjonowaniu tego programu.

O pozyskanych środkach z Unii Europejskiej w latach 2007-2013 na obszary wiejskie gminy Strzegom oraz perspektywie pozyskania środków na lata 2014-2020 opowie Anna Hałas, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich w UM w Strzegomiu. Andrzej Sukta, prezes Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu" wygłosi referat o perspektywie pozyskania środków z UE na lata 2014-2020 przez LGD. Zastępca wójta gminy Dzierżoniów - Jolanta Zarzeka, na przykładzie swojej gminy, opisze funkcjonowanie Programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi. Z kolei z referatem pt. "Wioska tematyczna - sposób na rozwój aktywności i integracji społeczności na obszarach wiejskich" wystąpi Krzysztof Margol, prezes Nidzickiej Fundacji Rozwoju "Nida".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group