Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Nauczyciele z Gminy Świdnica docenieni

Niedziela, 16 października 2016, 14:21
Autor: red
Gmina Świdnica: Nauczyciele z Gminy Świdnica docenieni
Fot. Gmina Świdnica
Zgodnie z wieloletnią tradycją w Dniu Edukacji Narodowej wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z przewodniczącą Rady Gminy Świdnica Reginą Adamską, złożyła na ręce dyrektorów szkół najserdeczniejsze życzenia.

- Dziękujemy za serce i oddanie, które poświęcacie uczniom. Wiemy, że wasz zawód nie jest łatwy. Nagrody oraz podziękowania, za trud włożony w pracę z dziećmi i młodzieżą, odebrali, z rąk wójt gminy Świdnica, wyróżniający się nauczyciele oraz dyrektorzy gminnych placówek oświatowych. Od wielu lat podkreślam, że oświata jest oczkiem w głowie władz gminy, nie tylko, dlatego że wydatki na nią stanowią blisko połowę wydatków budżetowych, ale również, dlatego że mamy świadomość, jak ważne jest inwestowanie w wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele wysiłku musicie włożyć w codzienna pracę z młodzieżą.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej prosimy Państwa Dyrektorów, Nauczycieli i Wychowawców o przyjęcie wyrazów szczerego uznania, gratulacji i podziękowań za dotychczasową pracę, za Państwa pasję, oddanie i rzetelne wykonywanie powierzonych zadań. To Państwo powodujecie, że otwierają się przed naszymi uczniami nowe horyzonty wiedzy, budzi się zapał i energia do podejmowania działań. Dzięki Państwa wiedzy, umiejętnościom i serdeczności, jaką otaczacie dzieci i młodzież, stają się Oni wartościowymi ludźmi otwartymi na świat i na drugiego człowieka. Realizacja zadań szkoły nie byłaby możliwa bez udziału Pracowników Administracji i Obsługi. Dzisiaj za Państwa trud serdecznie dziękujemy – za Waszą dbałość o sprawne i bezpieczne warunki pracy i nauki, za codzienne zaangażowanie. Wszystkim Państwu życzymy radości z efektów podejmowanych przedsięwzięć, entuzjazmu w dążeniu do wytyczonych celów, satysfakcji z sukcesów własnych oraz Waszych uczniów oraz dużo zdrowia i osobistego szczęścia - mówiła Teresa Mazurek.

Spotkanie to stało się również okazją do wyróżnienia nauczycieli, którzy w tym roku wykazali się szczególnymi osiągnięciami w pracy zawodowej. Nagrody otrzymało 10 dyrektorów oraz 12 nauczycieli na łączną kwotę 56 tys. zł. Na terenie gminy funkcjonują 2 przedszkola, 6 szkół podstawowych, 3 placówki gimnazjalne oraz szkolne schronisko młodzieżowe. W tym roku, za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Minister Edukacji Narodowej – Anna Zalewska wyróżniła Piotra Dubiela, dyrektora Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group