Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nawet w deszczu im wesoło

Poniedziałek, 10 października 2016, 8:49
Aktualizacja: 9:51
Autor: red
Świebodzice: Nawet w deszczu im wesoło
Fot. UM Świebodzice
Organizatorom III Świebodzickich Senioraliów, czyli Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Zespołowi Akord w Świebodzicach, deszcz i chłód nie popsuł humorów.

Rozśpiewana i kolorowa grupa radośnie przemaszerowała do kościoła na mszę świętą, a później w hali OSiR Świebodzice odbyła się główna część wydarzenia.

Trzecia odsłona senioraliów to nie tylko przypomnienie o obchodach Dnia Seniora, ale przede wszystkim o tym, że seniorzy to duża i ważna grupa społeczna. To ludzie, którzy mają mnóstwo energii pomysłów, chcący uczestniczyć aktywnie w życiu miasta i lokalnej społeczności. Nasi świebodziccy seniorzy udowadniają to na wiele sposobów.
- Jestem wdzięczny za tę właśnie aktywność i uczestnictwo Państwa w życiu miasta – podkreślał na uroczystości burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który od początku Senioraliów patronuje honorowo temu wydarzeniu. – Z okazji Dnia Seniora życzę dużo zdrowia, radości i chęci do działania oraz przygotowywania kolejnych, ciekawych przedsięwzięć

Impreza rozpoczęła się w sobotę, 8 października, mszą świętą w kościele pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, odprawioną w intencji osób starszych. W drugiej części spotkania seniorzy oddali się radosnemu śpiewaniu, bo do udziału w Senioraliach zaproszonych zostało kilka zespołów ludowych: Lubin, Łużyczanki, Wojcieszowianki, Echo Bolków, Jarzębina i oczywiście w roli gospodarza świebodzicki Akord. W spotkaniu wzięli także udział zaprzyjaźnieni uczniowie ora nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Świebodzicach.

Uczestników i gości powitali ze sceny: Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, Przewodniczący PZERiI Jan Welc oraz Teresa Małecka, Kierownik zespołu Akord.
- Cieszę się, że w kolejnych edycjach gościmy coraz więcej zespołów, życzę Państwu wielu kolejnych, wspaniałych pomysłów – mówił wiceburmistrz Krystian Wołoszyn.

Wśród gości wydarzenia byli m. In. Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Wiceprzewodniczący RM Jan Klepiec, radny Jarosław Dąbrowski, przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Henryk Sawa oraz Elżbieta Krzan, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach.

W serdecznej, niemal rodzinnej atmosferze, zespoły prezentowały swoją twórczość na scenie, a do radosnego śpiewania szybko przyłączała się publiczność. Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom, wszyscy mogli się także uraczyć domowymi wypiekami, kawą i herbatą, przygotowanymi przez gospodarzy.
- Serdecznie dziękuję wszystkim zespołom za udział, za to, że przyjęli nasze zaproszenie i mogliśmy razem spędzić wyjątkowy dzień – komentuje pomysłodawczyni Senioraliów, Teresa Małecka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group