Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

gmina Świdnica: Nie będzie schetynówki, gmina drogę wyremontuje sama

Wtorek, 15 marca 2011, 13:38
Aktualizacja: 13:39
Autor: GrA
gmina Świdnica: Nie będzie schetynówki, gmina drogę wyremontuje sama
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przebudowa drogi, odwodnienie i budowa dwóch chodników – tak miała wyglądać nowa inwestycja gminy Świdnica w Lutomi Górnej. Tymczasem samorządowi nie udało się pozyskać środków z programu tzw. rządowych schetynówek. Ale z realizacji inwestycji gmina nie zrezygnuje. Przebudowy drogi podejmie się sama.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Świdnica w poniedziałek, 14 marca, radni jednogłośnie podjęli decyzję o zaciągnięciu przez gminę pożyczki na realizację tej inwestycji.

– W budżecie na 2011 rok mieliśmy zaplanowane środki na przebudowę tej drogi, ale przy dofinansowaniu ze schetynówek. Niestety nie udało nam się pozyskać tych środków – wyjaśniała podczas sesji wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Na realizację zadania potrzeba 950 tys. zł, z czego 450 tys. zł gmina Świdnica pożyczy. W budżecie na ten rok zabezpieczono także 183 tys. zł. – Ponadto złożony został wniosek o dofinansowania zadania z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych – dodaje zastępca wójta gminy Świdnica Zbigniew Kanicki.

- Nie chcieliśmy wyrzucać tego zadania z budżetu – tłumaczyła podczas sesji Teresa Mazurek. Inwestycja zostanie więc przeprowadzona, ale prace wykonane w jej ramach z uwagi na brak środków finansowych zostały zawężone. – Początkowo planowano budowę dwóch chodników przy tej drodze. Z uwagi na to, że będziemy musieli to zadanie sfinansować sami, zrezygnowaliśmy na razie całkowicie z budowy chodników – tłumaczy pani wójt.

W chwili obecnej gmina Świdnica przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji. Prace w Lutomi Górnej rozpoczną się jeszcze na początku maja.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group