Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Nie daj się oszukać

Sobota, 2 maja 2020, 11:04
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Nie daj się oszukać
Fot. KPP Świdnica
Obecnie panująca sytuacja w kraju nie odstrasza oszustów, nadal dzwonią, podając się za policjanta i informując, że w związku z panującym kornawirusem pieniądze, które osoba ma w banku są zagrożone i aby policja mogła je chronić potrzebny jest login i hasło. Świdniccy policjanci apelują o rozwagę o czujność i zdrowy rozsądek. Nie dajmy się oszukać!

Oszuści wykorzystują obecną sytuację w kraju i dzwonią, przedstawiają się jako funkcjonariusze policji i pod wymyśloną przez siebie legendę próbują uzyskać dostęp do konta bankowego swojego rozmówcy. Jednym ze sposób działania przestępców jest informowanie rozmówcy, iż na jej koncie bankowym były nieudane próby włamań i policja planuje prowokacje aby złapać oszusta.

Następnie poleca zadzwonić na numer 112 zaznaczając, że ma to zrobić z tego telefonu, przez który aktualnie rozmawiają.

W ten sposób oszust udając, że się rozłącza, puszcza w słuchawce nagrany sygnał rozłączenia rozmowy, pozostając cały czas na linii. Osoba słysząc rozłączony sygnał w telefonie bez odkładania słuchawki wybiera numer 112 i w ten sposób ponownie łączy się z oszustami, z tym że w słuchawce słyszy już inny głos, który podaje się za dyżurnego jednostki policji i potwierdza wcześniej podane dane osobowe przez oszusta lub przełącza rozmowę do fałszywego policjanta.

Kolejno oszust nakazuje rozmówcy zalogować się na konto bankowe, jednak najpierw prosi o wyłączenie routera, aby nie korzystać z sieci wi-fi.

Osoba przekonana, że rozmawia z policjantem, loguje się na swoje konto, a kiedy już stwierdzi, że stan pieniędzy się zgadza, oszust nakazuje wylogować się z konta, po czym zaczyna dokonywać przelewów, prosząc o podanie sms-a jaki otrzyma z banku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group