Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie rzucaj niedopałków

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 6 listopada 2015, 12:54
Aktualizacja: 12:59
Autor: opr.red.
Fot. www.sm.swidnica.pl
Wyrzucenie niedopałka po wypalonym papierosie na chodnik, ulicę czy też trawnik poza tym, że zaśmieca nasze miasto i wpływa niekorzystnie na jego estetykę, prowadzić także może do zaprószenia ognia i powstania pożaru.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wykorzystali czas przerwy międzylekcyjnej na tzw. „papieroska”, którego postanowili zapalić w zadrzewionej części Placu Świętej Małgorzaty. Choć szkodzenie swojemu zdrowiu pozostaje poza jurysdykcją oddziaływań straży miejskiej, to jednak pozbycie się niedopałka po wypalonym papierosie byle gdzie stanowi wykroczenie, obok którego nie mogą przejść obojętnie.

Takie zaśmiecenie miejsca publicznego, a także wywołanie zagrożenia pożarowego jest naganne, dlatego też operator monitoringu miejskiego po ujawnieniu takiego zdarzenia w dniu 3.11. o godz. 10:50 podjął interwencję wysyłając na miejsce strażników. Względem sprawcy wykroczenia przeprowadzono postępowanie zgodnie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń. Niedopałek ostatecznie został podniesiony i znalazł swoje miejsce w koszu.

Pamiętajmy także o tym, że wyrzucenie byle gdzie jeszcze tlącego się niedopałka papierosa, zwłaszcza o tej porze roku, gdzie w parkach i innych miejscach publicznych zalegają duże ilości zeschłych liści, prowadzić może do powstania niekontrolowanego zarzewia ognia i w konsekwencji pożaru.

źródło: www.sm.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group