Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 679
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nie spalaj odpadów!

Niedziela, 8 lutego 2015, 11:13
Aktualizacja: 13:14
Autor: red.
Region: Nie spalaj odpadów!
Fot. UG Dobromierz
W związku z trwającym sezonem grzewczym przypominamy wszystkim mieszkańcom o bezwzględnym zakazie spalania odpadów w domowych piecach.

Spalania odpadów na terenie nieruchomości zabraniają obowiązujące przepisy ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zobowiązuje ona właścicieli do wyposażenia ich nieruchomości w pojemniki służące do zbierania odpadów komunalnych oraz do utrzymywania tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym.

Spalanie śmieci jest nie tylko niezgodne z prawem, ale również szkodliwe dla naszego zdrowia. Podczas palenia śmieci nie tylko wydziela się nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim trujące substancje. Największą dawkę zanieczyszczeń przyjmujemy w bezpośrednim sąsiedztwie dymiącego komina. Spalający odpady w domowych piecach gwarantują sąsiadom smrodliwy dym zawierający trujący dla ludzi i zwierząt tlenek węgla i uszkadzający płuca, drażniący tlenek azotu. Dym zawiera również: dwutlenek siarki, chlorowodór, cyjanowodór, a także rakotwórcze związki dioksynami i furanami. Spalane w domowych piecach śmieci powodują przy tym osadzanie się w przewodach kominowych sadzy, której nadmiar może prowadzić do zapalenia się przewodu kominowego i pożaru.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group