Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ale po pościgu został zatrzymany

Niedziela, 29 lipca 2018, 11:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 lipca 2018, 10:27
Autor: red
Świdnica: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ale po pościgu został zatrzymany
Fot. KPP Świdnica
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 26–letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym marki Mitsubishi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W dniu 24 lipca br. policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego , Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolowali rejon miasta. W trakcie przejazdu ulicą Wałbrzyską zauważyli pojazd Mitsubishi , który z piskiem opon i nadmierną prędkością wyjechał z ulicy Traugutta.
Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie samochodu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący zlekceważył polecenie funkcjonariuszy i zaczął uciekać przed patrolem, który podjął pościg oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Od dnia 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów, cystern.

Nie zatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji -kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności o d 3 miesięcy do 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group