Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Niech żyją sołtysi

Wtorek, 5 lutego 2013, 1:15
Aktualizacja: 1:17
Autor: red.
Wierzbna: Niech żyją sołtysi
Fot. UM Żarów
Tradycją jest zabawa na cześć tych, którzy organizują życie mieszkańców we wsiach gminy Żarów. Ponad sto czterdzieści osób bawiło się w tym roku na Balu Sołtysa.

W tym roku gospodarzem Balu Sołtysa była Wierzbna. Przygotowania do imprezy rozpoczęły się już kilka tygodni temu.

W sobotę, 2 lutego punktualnie o godzinie 20:00 wszystko było zapięte już na ostatni guzik. Świetlica wiejska udekorowana, przybyłych gości witał świetlny napis, a stoły uginały się od potraw przygotowanych prze Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzbnej i tamtejszą Radę Sołecką. Nie zabrakło tradycyjnych flaków, bigosu, krokietów z barszczem, sałatek i mięsiwa. Pracę w kuchni rozpoczęły się już w czwartek. Wspólnie w kuchni pracowało trzynaście mieszkanek Wierzbnej, tych młodszych i tych starszych. A potrawy zachwycały nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim smakiem.

– Cieszymy się, że możemy dziś gościć u siebie przedstawicieli wszystkich wsi z terenu naszej gminy, a przede wszystkim sołtysów, którym dedykowany jest ten bal – mówi Zuzanna Urbanik z Wierzbnej.

Oficjalnego otwarcia tegorocznego balu dokonał burmistrz Leszek Michalak wspólnie z sołtysem Wierzbnej Piotrem Chruścickim oraz przewodniczącą Rady Sołeckiej Katarzyną Pławecką. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przede wszystkim tych, którym dedykowano ten bal, a także przedstawicieli poszczególnych miejscowości, m.in.: Pyszczyna, Mikoszowej, Bukowa, Krukowa, Łażan, Wierzbnej, Kalna, Zastruża, Mielęcina i Bożanowa. Zabawa trwała do białego rana.

(Agnieszka Gryc Rzecznik Prasowy UM w Żarowie)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group