Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Kraj: Niedzielne wybory do europarlamentu – prezydent Świdnicy zachęca

Czwartek, 22 maja 2014, 8:19
Autor: red.
Świdnica/Kraj: Niedzielne wybory do europarlamentu – prezydent Świdnicy zachęca
Fot. archiwum
Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek zachęca do udziału w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego (25 maja).

Polacy mają dużo do zaoferowania Europie. Niech Świdnica będzie miastem, które się pozytywnie wyróżni dobrą frekwencją, która pokaże, że obywatelskość, branie sprawy w swoje ręce, to w Świdnicy codzienność – zachęca prezydent Murdzek.

Jednocześnie przypominamy, że liczba stałych obwodów głosowania została zmniejszona z 29 do 23. Granice stałych obwodów głosowania pokrywają się obecnie z granicami jednomandatowych okręgów wyborczych, utworzonych dla wyborów samorządowych (wyborów do Rady Miejskiej w Świdnicy). Taką decyzję podjęła w październiku 2012 roku Rada Miejska w Świdnicy, dokonując podziału Gminy Miasta Świdnicy na stałe obwody głosowania, ustalając jednocześnie nowe granice oraz siedziby i numery obwodowych komisji wyborczych.

Informacje o siedzibach i granicach obwodów głosowania zgodnie z kalendarzem wyborczym zostały podane dnia 25 kwietnia do publicznej wiadomości w formie obwieszczeń.

Zachęcamy, aby przed wizytą w lokalu wyborczym świdniczanie sprawdzili, w którym obwodzie głosowania przypisanym do miejsca zamieszkania, będą mogli oddać swój głos na kandydata na posła do Parlamentu Europejskiego.

Szczegółowe informację o siedzibach Obwodowych Komisji Wyborczych oprócz afiszy można znaleźć również w specjalnej zakładce na stronie www.bip.um.swidnica.pl, www.um.swidnica.pl oraz w mediach.

(Stefan Augustyn, rzecznik UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group