Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Nielegalne automaty znów w rękach funkcjonariuszy

Wtorek, 19 marca 2019, 9:11
Aktualizacja: 9:14
Autor: red
powiat świdnicki: Nielegalne automaty znów w rękach funkcjonariuszy
Fot. KPP Świdnica
Wspólne działania świdnickich policjantów z funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Wałbrzychu doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie powiatu świdnickiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier o wartości nie mniejszej niż 9 tysięcy złotych oraz gotówkę w kwocie blisko 1100 zł. Ponadto w lokalu zatrzymano 52–latka, który okazał się być poszukiwany.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie Świdnicy realizowali w ostatnich dniach czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

Na terenie powiatu świdnickiego dokonali sprawdzenia miejsc, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe, w wyniku czego zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej zniż 9 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy oraz środki pieniężne w kwocie blisko 1100 złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Ponadto w lokalu policjanci zatrzymali 52-latka, który okazał się być poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 3 lata i 6 miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group