Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1191
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Niemcy z pucharem

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 12:33
Aktualizacja: 12:34
Autor: red
Reprezentanci Niemiec zdeklasowała rywali w rozegranej w Strzegomiu drugiej rundzie Pucharu Narodów w WKKW, wygrywając konkurencję zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej. Polacy zajęli trzecie miejsce.

Niemiecki team zapewnił sobie zwycięstwo dopiero podczas próby terenowej, wyprzedzając Holendrów - dotychczasowych liderów konkursu. Ingrid Klimke na klaczy SAP Asha P uzyskała najlepszy wynik w ekipie, a towarzyszyli jej Andreas Dibowski na FRH Corrida, Beeke Jankowski na Tiberius 20 oraz Heike Jahncke na Mighty Spring. Aktualna mistrzyni Europy wygrała konkurs także w klasyfikacji indywidualnej. Na 16-letnim wałachu SAP Hale Bob OLD prowadzenie objęła już po ujeżdżeniu, jedna rzutka na parkurze i minimalne przekroczenie normy czasu na crossie nie pozbawiły jej pierwszego miejsca na podium.

Holendrzy: Merel Blom na Ceda N.O.P., Jordy Wilken na Burry Spirit, Raf Kooremans na Dimitri N.O.P. oraz Laura Hoogeveen na Wicro Quibus N.O.P., którzy prowadzili po dwóch próbach ostatecznie zakończyli rywalizację z drugą lokatą. Najlepszy rezultat w teamie i trzecia lokata indywidualnie należy do Merel Blom.
Wynik uzyskany na crossie zapewnił polskiej ekipie: Mateuszowi Kiempie na Lassban Radovix, Joannie Pawlak na Fantastic Frieda, Janowi Kamińskiemu na Seniorze oraz Michałowi Hyckiemu na Moonshine awans z czwartej pozycji po ujeżdżeniu i skokach na trzecie miejsce. Najlepszy wynik w drużynie i czwartą lokatę w klasyfikacji indywidualnej uzyskał Mateusz Kiempa. Polak po ujeżdżeniu i skokach był drugi, jednak punkty karne za spóźnienie podczas próby terenowej dodane do jego wyniku ostatecznie uplasowały go tuż za podium. - Jestem zadowolony ze swojego przejazdu, ale myślę, że trzeba przede wszystkim patrzeć na wynik ekipy, która naprawdę spisała się bardzo dobrze - myślę, że wszyscy powinniśmy być z tego zadowoleni.
W sobotę rozegrano także próby terenowe w konkursach w długim formacie. W czterech gwiazdkach nową liderką jest Jonelle Price na klaczy Grappa Nera. Nowozelandka po bezbłędnie przejechanym crossie wyprzedziła prowadzącego w konkursie po ujeżdżeniu Tima Price'a. W konkursie trzygwiazdkowym pozycję liderki obejmuje zawodniczka z Niemiec Julia Mestern na Monarts Masterpiece, a w dwóch gwiazdkach pierwsza lokata należy do Holenderki Merel Blom na klaczy Corminta vom Gwick.

Sobotni cross był ostatnią próbą w klasie CCI1*Intro, którą wygrała Sophie Leube z Niemec na Skyjacker 3.
W zawodach LOTTO Strzegom Horse Trials w 11 konkursach rywalizuje ponad 270 koni w barwach 17 krajów.

Puchar Narodów klasyfikacja:
Niemcy - 105,90 pkt
Holandia - 108,30 pkt
Polska - 136,80 pkt

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group