Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Niemiecki market buduje się w Świdnicy

Piątek, 6 sierpnia 2010, 16:20
Aktualizacja: Sobota, 7 sierpnia 2010, 7:46
Autor: KO
Świdnica: Niemiecki market buduje się w Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Trwa budowa marketu sieci Aldi, która chwali się, że 85 proc. gospodarstw domowych w Niemczech robi zakupy w jej sklepach. Powstający obiekt handlowy przy ul. Ofiar Oświęcimskich będzie miał jedną kondygnację, choć zostanie zachowany podział na dwie kondygnacje w elewacji frontowej od strony głównej drogi. Powierzchnia całkowita budynku ma wynosić 1191,96 m kw. (powierzchnia użytkowa – 1088,52 m kw.). Zobacz na zdjęciach i na filmie, jak powstaje Aldi.

Obiekt handlowy ma być dostosowany do otaczającej zabudowy ul. Ofiar Oświęcimskich poprzez zastosowanie dachu z attyką maskującą oraz współczesnych detali architektonicznych z materiałów szlachetnych: klinkier, szkło, tynki. Przed sklepem powstanie parking na 65 miejsc postojowych.

Hasłem sieci Aldi jest: „Jakość ponad wszystko - ceny non stop nisko”. Założeniem sieci jest niemiecka wprost oszczędność. Przedstawiciele Aldiego mówią, że oszczędzają na wszystkim, co na ogół tylko zwiększa koszty towaru: ich sklepy nie są duże, asortyment nie jest zbyt szeroki, a prezentacja towaru nie wymaga zbytniego nakładu. W zamian – jak twierdzą – dostarczają produkty o wysokiej jakości, zawsze świeże, po korzystnej cenie.

Pozwolenie na budowę marketu działająca w imieniu inwestora firma Urbano uzyskała w marcu. Prace przy wznoszeniu obiektu trwają. A świdniczan czekają też roboty drogowe - istniejący zjazd na posesję oraz odcinek drogi w ciągu ul. Ofiar Oświęcimskich ma zostać przebudowany. Zaprojektowano dwie zatoki autobusowe dla komunikacji miejskiej oraz wydzielono dwa lewoskręty. Dodatkowo w rejonie zjazdu na posesje zostanie przebudowane oświetlenie ulicy.

Aldi powstaje w miejscu biurowca i magazynów Pebeku przy ul. Ofiar Oświęcimskich 21 w Świdnicy. Rozbiórce uległy dwa budynki biurowe oraz budynek magazynowy, który ze względu na zróżnicowaną konstrukcję, ilość kondygnacji oraz dwudziestodwumetrowy komin zostały rozebrane w kilku etapach.

Zobacz film:

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group