Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 863
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Nieoznakowane radiowozy

Poniedziałek, 17 stycznia 2022, 9:40
Aktualizacja: 13:41
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Nieoznakowane radiowozy
Fot. KPP Świdnica
Policjanci z świdnickiej komendy otrzymali nowe nieoznakowane pojazdy służbowe, które będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy. Pozyskanie nowych pojazdów było możliwe dzięki współpracy z władzami samorządowymi, które w połowie sfinansowały zakup radiowozów. Druga część środków pochodziła z budżetu Policji.

14 stycznia odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych radiowozów. Pojazdy te podniosą niewątpliwie poziom pracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego zajmujących się poszukiwaniami osób oraz zwalczaniem przestępczości narkotykowej, a także przyczynią się w sposób znaczący do poprawy poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Świdnicy.

Przywołując ubiegłoroczne statystyki policjanci świdnickiej komendy zakończyli, aż 324 spraw poszukiwawczych, z czego 73 sprawy to listy gończe za ukrywającymi się za poważne przestępstwa. Rok 2021 obfitował też w dużą ilość poszukiwań małoletnich, których policjanci odnaleźli w 85 przypadkach, były to zarówno ucieczki z domu oraz z placówek opiekuńczo wychowawczych, a także nakazy doprowadzeń z Sądów Rodzinnych do schronisk i zakładów poprawczych.

Służba funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego to przede wszystkim praca operacyjna, która skupia się na eliminacji osób wprowadzających do obrotu handlowego środki odurzające i substancje psychoaktywne. W roku 2021 świdniccy policjanci zabezpieczyli blisko 22 kg narkotyków, które nie trafiły na rynek miasta Świdnicy.

Kluczyki do radiowozów wraz z życzeniami bezawaryjnej eksploatacji, przekazała funkcjonariuszom Pani Prezydent Miasta Świdnica Beata Moskal-Słaniewska.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządami lokalnymi, radiowozy policyjne są sukcesywnie uzupełniana o kolejne pojazdy. Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie świdnickiej Policji, będąc kolejnym wzmocnieniem technicznym dla funkcjonariuszy w ich codziennej służbie.

Podczas spotkania Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska przekazała Komendantowi Powiatowemu Policji w Świdnicy mł. insp. Andrzejowi Dobiesowi zakupione przez miasto maskotki komisarza Lwa. Posłużą one policjantom do łagodzenia negatywnych emocji u dzieci będących świadkami negatywnych zdarzeń. Komisarz Lew jest bardzo dobrze znany dzieciom. Budzi wyłącznie pozytywne emocje i jest bardzo pomocny podczas akcji profilaktycznych prowadzonych przez policjantów wśród najmłodszych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group