Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Niepodległa dla wszystkich

Wtorek, 20 marca 2018, 11:03
Aktualizacja: 14:05
Autor: red
Świebodzice: Niepodległa dla wszystkich
Fot. red
Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego świebodzickie imprezy i uroczystości zaplanowane z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostały wpisane do oficjalnego programu "Niepodległa".

Zgodę wydało Biuro Programu "Niepodległa", działające przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poza niewątpliwym prestiżem uczestniczenia w największym przedsięwzięciu promującym polską kulturę po 1989 r., korzyści są wymiernie. Dzięki uwzględnieniu w programie "Niepodległa" organizatorzy imprez i wydarzeń będą mieć możliwość promowania Świebodzic poprzez umieszczanie zdjęć i relacji tekstowych z miejskich wydarzeń na ministerialnej stronie poświęconej akcji, a także będą mogli posługiwać się identyfikującym akcję logotypem - wzorowanym na podpisie Marszałka Józefa Piłsudskiego napisem "niepodległa".

Uwzględnienie w programie "Niepodległa" to jednak nie pierwszy przypadek ministerialnej aprobaty dla działań podjętych przez samorząd Świebodzic przy okazji organizacji obchodów święta 11 listopada. Przypomnijmy, że jako pierwsza patronat honorowy nad wydarzeniami w naszym mieście objęła Pani Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej.

Przypomnijmy, że Pani Minister Anna Zalewska patronuje m.in. trwającemu obecnie konkursowi na hasło promujące 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które to hasło przyświecać będzie wszystkim patriotycznym wydarzeniom w naszym mieście. Konkurs trwa do 5 kwietnia i każdy, kto marzy, by to właśnie jego slogan okazał się zwycięski, może jeszcze zgłosić swoje propozycje. Wystarczy wypełnić zgłoszenie dostępne pod linkiem: http://www.swiebodzice.pl/strony_2/do_druku/aktualnosci/2018/02/027.htm.

Już 30 marca ogłoszony zostanie kolejny, tym razem plastyczny konkurs pn. "Biało Czerwone Moje Barwy Narodowe", którego organizatorem jest Gazeta Świebodzicka, a 8 kwietnia w Miejskim Domu Kultury odbędzie się koncert inauguracyjny - Obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała program dla fanów filmów historycznych i kina patriotycznego - projekcje 11 produkcji. Pierwsza, pt. "Wyklęty" została wyświetlona 1 marca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group