Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1309
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nietrafiona transakcja

Środa, 17 kwietnia 2024, 7:02
Aktualizacja: 10:02
Autor: red
Żarów: Nietrafiona transakcja
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickich policjantów zgłosiła się 41–letnia kobieta, która została oszukana. Na portalu ogłoszeniowym wystawiła do sprzedaży domek dla lalek, który rzekomo został kupiony. Po uzupełnieniu linku otrzymanego od oszustów i rozmowie z jednym z nich, kobieta straciła blisko 6 tysięcy złotych.

Do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Żarowie zgłosiła się 41-letnia mieszkanka naszego powiatu, która została oszukana podczas transakcji internetowej. 14 kwietnia około godziny 15.00 na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż domek dla lalek. Kwadrans później otrzymała wiadomość sms, która wyświetliła się jako info-sms, że wystawiony przedmiot został sprzedany, aby potwierdzić sprzedaż, trzeba wejść w link poniżej wiadomości. 41-latka nie zrobiła tego więc kilka minut później znów otrzymała kolejny taki sms, a następnie otrzymała zapytanie przez komunikator czy przedmiot dalej aktualny.

Kilka minut później 41-latka zdecydował się jednak otworzyć otrzymany link. Po tym wybrała z listy swój bank i została przekierowana do ikony logowania, gdzie się zalogowała tak jak zawsze ...tylko tym razem wpisała cały numer PESEL….a przy logowaniu zwykle część była zakodowana.

Następnie 41-latka została przekierowana na stronę przypominająca portal ogłoszeniowy gdzie wcześniej wystawiła domek dla lalek. Tam wyświetliła się informacja, że nastąpi kontakt z pracownikiem banku, który potwierdzi zgodność z bankiem. I tak też się stało po chwili zadzwoniła nieznana kobieta i przedstawiła się jako pracownik banku. I poinformowała, że będzie autoryzować tą transakcję. 41-latka podała rozmówczyni kod z wiadomości sms jaki otrzymała i od tego momentu zaczęły przychodzić do 41-latki dziwne wiadomości sms i wówczas zorientowała się, że została oszukana. W sumienie z jej konta przelano blisko 6 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group