Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nieustanny problem z degustatorami alkoholu w miejscu publicznym

Piątek, 8 marca 2013, 15:11
Aktualizacja: 15:14
Autor: red.
Świdnica: Nieustanny problem z degustatorami alkoholu w miejscu publicznym
Fot. archiwum
Ustrój demokratyczny w naszym kraju na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia przyniósł ze sobą nowe wzorce do naśladowania i normy postępowania. Podobnie ma się rzecz ze spożywaniem alkoholu.

O ile dzisiaj w zakładach pracy, urzędach i innych instytucjach, w odróżnieniu od lat poprzednich, nie ma już społecznego przyzwolenia na takie praktyki, gdzie taki problem praktycznie został wyeliminowany, to dużo jest jeszcze do zrobienia na gruncie szeroko rozumianej przestrzeni publicznej. Kwestie tę reguluje Ustawa z 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi jednakże - choć już wiekowa, bagatelizowana w latach osiemdziesiątych, jest wciąż aktualna jak i problem, którego dotyczy.

Wystarczyło tylko parę cieplejszych dni by w naszym mieście nasiliło się to negatywne zjawisko. Tylko w przedziale od 1 do 7 marca bieżącego roku, świdnicka straż miejska dziewięciokrotnie interweniowała na zgłoszenia o spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym. Na ośmiu degustatorów trunku nałożono mandaty karne, w trzech przypadkach poprzestano na pouczeniu a dwa zgłoszenia nie potwierdziły się.

Dlatego też Straż Miejska już na przednówku zbliżającej się wiosny apeluje do wszystkich tych, którzy dopuszczają się takiego procederu bądź mają takie zakusy – o dużą rozwagę. Przyłapani na takiej degustacji muszą liczyć się z nałożeniem na nich grzywny w wysokości 100 zł, a w przypadku postępowania przed sądem do 5000 zł.

(Kierownik Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Świdnicy Marek Fiłonowicz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group