Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1450
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Niezwykłe akwarele

Czwartek, 11 kwietnia 2024, 13:00
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Niezwykłe akwarele
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Od ponad 40 lat pasjonuje się malarstwem, przelewając na papier swoje uczucia i wyobrażenia. Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zaprasza na niezwykłą wystawę prac Mirosława Balińskiego – mieszkańca Jaworzyny Śląskiej. Akwarele można podziwiać w witrynie biblioteki.

Mirosław Baliński od urodzenia mieszka w Jaworzynie Śląskiej. Malarstwem zajmuje się od ponad 40 lat, a jego ulubioną techniką jest akwarela. Po raz pierwszy obrazy artysty zaprezentowano w bibliotece w kwietniu 2021 r., dziś możemy oglądać w niej kolejne dzieła.
Inspiracją dla obrazów są sny, uczucia i najbliższe otoczenie. Na niektórych można rozpoznać elementy charakterystyczne dla rodzinnego miasta, sytuacje, do których mogło dojść w sklepie, na spacerze. Wszystko to artysta przekuwa w swoich obrazach na czasami surrealistyczne wizje, wymykające się konwencjom, wzbudzające emocje i zmuszające do myślenia.

Obrazy prezentowane są w witrynie Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Wolności 2a/01. Co kilka dni będzie następować zmiana ekspozycji. W sumie zaprezentowanych zostanie ponad 30 obrazów autora.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group