Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Nocturne”, czyli nocna, mroczna wystawa fotograficzna

Wtorek, 11 stycznia 2011, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: red.
Świdnica: „Nocturne”, czyli nocna, mroczna wystawa fotograficzna
Na zdjęciu 17–letnia Martyna z Dzierżoniowa. Obraz przedstawia miniony, nieodwracalny czas.
Fot. Stefan Paliniewicz
– Proza życia to moja praca, obowiązki, walka z losowymi wiatrakami – mówi fotograf Stefan Paliniewicz, mieszkaniec Dzierżoniowa, od lat związany ze Świdnicą. – I właśnie na przekór codzienności w wolnych chwilach łowię obrazy, kreuję przestrzeń, która mnie otacza.

Wyniki tej kreacji będziemy mogli oglądać na najbliższym wernisażu zatytułowanym „Nocturne”, czyli nocny, mroczny. W skład cyklu wchodzi osiemnaście zdjęć, których punktem centralnym są młode kobiety, mieszkanki Wałbrzycha, Żarowa, Świdnicy i Lutomi. Dziewczyny, w wieku od 17 do 23 lat, nie są profesjonalnymi modelkami, dla części z nich te sesje były debiutem. Debiutem, który w pełni usatysfakcjonował fotografa.

– Moje modelki doskonale wczuły się w przekaz mojej wyobraźni. I mam nadzieję, że tę dobrą współpracę między nami widać na zdjęciach – tłumaczy Stefan Paliniwiecz. Zdjęcia wykonane zostały podczas minionego 2010 roku w różnych industrialnych miejscach, m.in. w kopalni w Wałbrzychu, w korytarzach starych kamienic, w tajemniczych parkach.

Wernisaż zaplanowano na piątek, 14 stycznia w Klubie Bolko w Świdnicy, na godz. 19.00. – Zapraszam wszystkich, którzy chcą poznać obrazy przedstawiające ciemne i mroczne oblicza duszy – zaprasza autor wystawy, Stefan Paliniewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group