Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1373
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nominowani do "Gryfa"

Środa, 30 września 2020, 9:07
Autor: red
Świdnica: Nominowani do "Gryfa"
Fot. UM Świdnica
Nagroda gospodarcza „Świdnicki Gryf” jest rozpoznawalną marką i prestiżowym wyróżnieniem dla firm, jak i osób fizycznych działających w biznesie w Świdnicy i na obszarze całego polsko–czeskiego pogranicza.

W tegorocznej, nietypowej ze względu na epidemię koronawirusa edycji, kapituła konkursu złożona z przedstawicieli władz miasta, organizacji okołobiznesowych oraz ubiegłorocznych laureatów konkursu „Świdnicki Gryf”, zgłosiła kandydatów i nominowała do nagrody w kategoriach: „Sudecki produkt regionalny”, „Lider przedsiębiorczości”, „Lider mikroprzedsiębiorczości”, „Dobre smaki”, „Zdrowie i uroda”, następujące firmy i przedsiębiorców:

SUDECKI PRODUKT REGIONALNY

Piwo świdnickie jasne - HOPPY LAB Browar Rzemieślniczy Jakub Bielecki, Małgorzata Twardzicka – Żarów ul. Słowiańska 23, stworzone przez browar, który powstał w 2017 roku. W silnie zdominowanym przez ogromne koncerny rynku i silnej konkurencji, właścicielom udało się stworzyć markę, która na lokalnym i ogólnopolskim rynku cieszy się zaufaniem i nieposzlakowaną opinią. Stworzono wyjątkowe piwo Świdnickie Jasne, w którym zawarto tradycje piwowarskie miasta, jednocześnie nadając mu nowoczesnego charakteru.

Wina z Winnicy Silesian – Jarosław Mazurek, Bagieniec 20 – z 11 hektarowej winnicy położonej w sercu Dolnego Śląska, zaledwie 5 km od Świdnicy. Nazwa winnicy podkreśla głębokie korzenie ziemi dolnośląskiej w produkcji wina, jak również to, że rodzina właścicieli zajmuje się hodowlą koni już od pięciu pokoleń, a po wojnie stadnina została odbudowana tylko dzięki zakupowi sześciu klaczy rasy śląskiej (łac. Silesian). Winnica położona jest na południowo-zachodnim stoku, gdzie dominuje terroir granitowe - mające swoje odzwierciedlenie w mineralności i chrupkości win z Winnicy Silesian. Chociaż jej debiut nastąpił zaledwie rok temu, ma na swym koncie szereg poważnych tytułów, nagród, medali i wyróżnień za swe wina.

Festiwal Bachowski – Świdnicki Ośrodek Kultury, Świdnica Rynek 43 - Festiwal został zorganizowany po raz pierwszy w 2000 roku - z okazji przypadającej wówczas 250 rocznicy śmierci Jana Sebastiana Bacha - z inicjatywy Jana Tomasza Adamusa, który stale sprawuje funkcję dyrektora artystycznego wydarzenia. Na festiwalu prezentowana jest twórczość Bacha i współczesnych mu kompozytorów barokowych, a także utwory klasycystyczne i romantyczne wykonywane na instrumentach historycznych. Miejscem prezentacji koncertów jest przede wszystkim Kościół Pokoju oraz inne świdnickie zabytki; z czasem Festiwal Bachowski zaczął promieniować na cały region i obecnie występy odbywają się również w licznych wsiach i miejscowościach okalających Świdnicę. Można usłyszeć na nim najwybitniejszych polskich i zagranicznych wykonawców, m.in.: Emmę Kirkby, Marka Padmore’a, Robertę Invernizzi, Robertę Mameli, Camerona Carpentera, Christinę Pluhar, Marcina Świątkiewicza, Marcina Maseckiego i wielu innych. Festiwal kładzie też nacisk na edukację muzyczną — stąd projekty takie jak: Akademia Bachowska, Akademia Bachowska Junior, Bach dla dzieci i Chór Społeczny.

LIDER MIKROPRZEDSIĘBIORCZOŚCI

KORTAS Agnieszka Kortas, Świdnica ul. Spółdzielcza 2/A -autorska, niezależna marka odzieżowa, stworzona od podstaw w styczniu 2011 roku przez technologa odzieży Agę Kortas. Firma z wielką starannością dba, aby cały cykl produkcji – projektowanie, konstrukcja i szwalnia oraz dystrybucja stacjonarna i online, znajdowały się w Świdnicy. Zatrudnia lokalnych rzemieślników, posiada pełną kontrolę nad wysoką jakością produkcji i produktów, ogranicza też koszty transportu, w trosce o ekologię i zrównoważony rozwój. Od lat wspiera znane świdnickie festiwale: Festiwal Bachowski oraz Festiwal filmowy SPEKTRUM, z chęcią angażuje się i tworzy inicjatywy społeczne, w 2017 roku została wyróżniona tytułem „Mecenasa kultury”. Działania firmy i unikatowy, minimalistyczny charakter marki zostały docenione przez odbiorców w Polsce i na świecie, również w postaci nominacji do Gryfów w kategorii „Dynamiczny rozwój firmy" w roku 2016.

ICE PRO KRZYSZTOF LASKA, Świdnica ul. Westerplatte 70 - bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży chłodniczej, 10 lat temu powstała firma ICE PRO oferująca klientom profesjonalne rozwiązania w dziedzinie chłodnictwa i klimatyzacji. Obecnie ICE PRO jest przedstawicielem fińskiego producenta urządzeń chłodniczych branży HoReCa, PORKKA Finland OY w Polsce oraz dystrybutorem urządzeń klimatyzacyjnych wiodących marek jak : GREE, FUJITSU, DAIKIN. Od 10 lat tworzy dla klientów dobry klimat.

MULTI OKNA Marta Dorosz, Świdnica ul. Westerplatte 51 - firma z tradycjami, działająca na rynku stolarki PVC od 20 lat. W tym czasie wypracowała sobie bardzo wysoką pozycję w sprzedaży stolarki budowlanej na lokalnym rynku. Z biegiem lat coraz więcej klientów okazywało i nadal okazuje zaufanie firmie, przyczyniając się do jej rozwoju. Firma posiada bogatą ofertę produktową oraz wyjątkowe, niepowtarzalne wzory okien i drzwi. Wyróżnia ją wysoka jakość produktów i montażu oraz terminowość. Profesjonalna usługa doradcza i montażowa buduje zaufanie wśród klientów. Każdy produkt jest przygotowywany na podstawie wykonanych niezbędnych pomiarów, zgodnie z indywidualnymi życzeniami klienta. Ekipy montażowe wykonują montaż zamówionej stolarki w sposób rzetelny, czysty i porządny. Dzięki temu firma oferuje wyjątkową w branży jakość i obszerny pakiet gwarancyjno - serwisowy .

ZDROWIE I URODA

ALMA VITA – Centrum Zdrowego Stylu Życia, Radosław Nowicki, Świdnica ul. Stefana Żeromskiego 14 - firma istnieje od 2013 roku. Działalność opiera się na trzech filarach - Sport, Zdrowie i Uroda. Sport – to Squash Club, w którym przez cały tydzień działają 2 korty do gry w squasha i gdzie organizowane są treningi, turnieje i inne eventy. Firma posiada również salę treningową i taneczną. Zdrowie – to gabinet dietetyczny dla dorosłych i dzieci oraz duma firmy - strefa SPA z sauną, strefą relaksu oraz jacuzzi w ogrodzie. Uroda – to gabinety, które wynajmowane są dla usług kosmetologicznych i fryzjerskich. Właściciel firmy z dumą tworzy wraz ze wspaniałymi klientami i przyjaciółmi społeczność ludzi, która ceni sobie zdrowy styl życia.

NAILS SPA Paweł Giera, Świdnica ul. Budowlana 1 - Dłonie są wizytówką kobiety, dlatego należy o nie systematycznie dbać. W pielęgnacji i stylizacji paznokci świdniczanek pomaga pełen pasji i talentu Paweł Giera, który tworzy małe dzieła sztuki. Swoją przygodę ze stylizacją paznokci zaczął już w liceum. Zawsze interesował się sztuką - malował, tworzył różne formy przestrzenne. Te zdolności pozwoliły mu na pracę, która jest dziś jego pasją. Dwa i pół roku temu podjął decyzję o otwarciu własnego salon „Nails Spa Paweł Giera”. Stworzył przyjazne miejsce w którym klientki czują się po prostu dobrze. Inspiracje czerpie ze wszystkiego, co go otacza - natchnieniem jest dla niego przyroda i ludzie. Od trzech lat współpracuje z piosenkarką Cleo. Przy niej, jak mówi - może pozwolić sobie na największe szaleństwo! Pracowali wspólnie między innymi nad stylizacjami przy teledyskach oraz przy sesji do najnowszej płyty Cleo.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MIESZKO” Sp. z o.o., Świdnica, ul. Mieszka I 10 – rozpoczął swoją działalność w 2000 roku, kontynuując działalność jednej z najdłużej działających przychodni w Świdnicy. Obecnie, jako wielospecjalistyczna przychodnia lekarska, świadczy usługi m.in. w zakresie medycyny rodzinnej, pediatrii, chorób wewnętrznych, alergologii, endokrynologii, ginekologii i położnictwa, kardiologii, stomatologii, psychiatrii i psychologii. Jako pierwsza placówka medyczna w Świdnicy wdrożyła certyfikowany system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001. Celem działania przychodni jest pełne wykorzystanie wiedzy i doświadczenia do skutecznego pomagania ludziom w utrzymaniu zdrowia. Stworzenie przychodni bez barier architektonicznych, stała modernizacja sprzętu medycznego – również przy wykorzystaniu środków Unii Europejskiej - oraz zaangażowanie personelu pozwoliły kilkukrotnie uzyskać pierwsze miejsce w lokalnych plebiscytach na przychodnię najbardziej przyjazną pacjentowi. Przychodnia realizowała program profilaktyki raka szyjki macicy finansowany ze środków Urzędu Miasta Świdnicy. Zatrudnia licznych lekarzy specjalistów, poradnie wyposażone są w sprzęt medyczny klasy klinicznej, stosowane są nowoczesne technologie do komunikacji z pacjentami. W czasach pandemii ilość udzielonych świadczeń medycznych nie uległa istotnej zmianie, utrzymano zatrudnienie.

DOBRE SMAKI

Skarpa sp. z o.o. , Świdnica ul. Wrocławska 1 - prowadząca restaurację WołoWina. Jak sama nazwa wskazuje można tu zjeść najlepszego steka wołowego oraz wypić lampkę wspaniałego wina. Właścicielki restauracji bazują wyłącznie na produktach najlepszej jakości i wszystko począwszy od pieczywa powstaje w ich kuchni. Nazwa restauracji nie oznacza jednak, że serwowane są tam wyłącznie dania z wołowiny. W karcie widnieją potrawy z różnych stron świata. Na stole mogą zagościć również owoce morza, ryby i pasty. Jest to firma z 20 letnią, rodzinną tradycją.

Firma „KOROLEWICZ” Marcin Korolewicz, Świdnica ul Akacjowa 5 – prowadzi restaurację TreMonti, która szczyci się wielkim uznaniem licznej rzeszy klientów, którzy chętnie odkrywają ciągle zmieniające się smaki. Tradycyjne receptury dań zawarte są w autorskich zdrowych kompozycjach smakowych, które zawierają wysokiej jakości składniki. W przygotowywanych daniach wykorzystuje się lokalnie dostępne produkty regionalne jak ryby, sery kozie, krowie, warzywa, owoce, napoje, miody. Smaki włoskiej kuchni – jednej z najbardziej lubianych na świecie, zostały przeniesione poprzez restaurację na ziemię świdnicką, sprowadzono prosto z Neapolu piec do pizzy neapolitańskiej. Niepowtarzalna atmosfera miejsca, serwowane wyszukane pyszne dania, przemiła obsługa, ściągają liczne rzesze klientów. Dokonana ostatnio modernizacja „Letniej restauracji” - przeszklone zadaszenie i ściany, powiększyły powierzchnię konsumpcji, plac zabaw dla dzieci, wpłynęły na stworzenie niepowtarzalnego klimatu.

GAŁKA gelato&caffe Szymon Słomka, Świdnica Rynek 33 - to przede wszystkim miejsce spotkań, w którym poza lodami można wypić kawę jakości speciality oraz spróbować wyjątkowych ciast od lokalnych dostawców. Firma wkłada mnóstwo serca, ciężkiej pracy i zaangażowania, aby dbać o każdy detal, tworząc ciepłą atmosferę w zespole i dobre warunki pracy. Firma nie używa gotowych baz, sztucznych past smakowych, stabilizatorów i aromatów, czy tanich wypełniaczy takich jak: syrop glukozowy, syrop glukozowo - fruktozowy albo maltodekstryna. Tworzy także lody odpowiednie dla wegan, na bazie ekologicznych napojów roślinnych, bez dodatku cukru.

LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

SONEL S.A. , Świdnica ul. Stanisława Wokulskiego 11 - firma odniosła w 2019 roku znaczące osiągnięcia. Sprzedaż uzyskała rekordowy poziom, przekraczając 100 mln zł. Udało się to zrealizować dzięki stałym inwestycjom w rozwój zaplecza i produktów firmy. Laboratorium Badawczo-Wzorcujące SONEL S.A. rozszerzyło swój zakres akredytacji ISO 17025 o nowe dziedziny. Do oferty wprowadzono wiele nowych produktów, z których na szczególną uwagę zasługuje analizator izolacji MIC-15k1, który otrzymał nagrodę złoty Volt od Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki za wyróżniający się produkt elektrotechniczny, a także miernik wielofunkcyjny MPI-540, który został uznany za Innowację Roku w programie Najwyższa Jakość pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz Katedry Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.SONEL S.A. aktywnie pomaga młodym i dojrzałym elektrykom poprzez ciągłe partnerstwo ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich (SEP) na poziomie krajowym i lokalnych oddziałów. Wspiera także różne organizacje i wydarzenia społeczności studenckiej w całej Polsce, jak m.in. Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka w Poznaniu, ODME 2019. SONEL S.A. nie zapomina o naszej lokalnej, świdnickiej społeczności. Firma stale współpracuje z Zespołem Szkół Budowlano-Elektrycznych, dając możliwość przyszłym elektronikom praktycznego zdobywania umiejętności na nowoczesnym sprzęcie. Podczas „Miasta Dzieci” najmłodsi mogli przez zabawę poznać zawód elektronika na stoisku firmy. SONEL również regularnie pomaga podopiecznym Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy. Wszystkie to odbyło się w uroczystej atmosferze, bo SONEL istnieje już od 25 lat i z okazji jubileuszu firma zorganizowała różne uroczystości dla swoich partnerów i pracowników.

JARPAK Zakład Produkcji Opakowań z Tektury sp. z o.o., Świdnica ul. Wincentego Witosa 8 – firma rodzinna zajmująca się produkcją opakowań z tektury od 1996 roku. Produkuje opakowania kartonowe z całej gamy rodzajów. Klientami są firmy z różnych branż. Aby zapewnić zarówno dobrą jakość produktów, jak również ich funkcjonalność, firma ciągle udoskonala produkcję. Stawia na innowacyjność, dlatego wdrażane są nowe technologie, które wspomagają pracę ludzi oraz dbają o środowisko. Na terenie Świdnicy firma działa od 2005 roku i poprzez swoją działalność stała się rozpoznawalna także poza terenem Dolnego Śląska, promując tym samym region dolnośląski. Misją firmy jest promowanie polskiego przemysłu oraz polskich produktów. Zatrudnia osoby w różnym wieku, także osoby niepełnosprawne. Pracownicy wspólnie dzielą się pasją tworzenia. Ważne jest środowisko, a potwierdzeniem działań są posiadane przez firmę certyfikaty. Cały asortyment produktów jest wytworzony z materiałów ekologicznych, nadających się do ponownego przetworzenia.

WISTAL Czesław Wojtyla i Wspólnicy sp. jawna, Świdnica ul. Mikołaja Kopernika 1 - to przedsiębiorstwo rodzinne działające na dolnośląskim rynku stalowym od 1991 roku. Asortymentem oferowanym przez firmę są wszelkiego rodzaju wyroby hutnicze. Obecnie firma zatrudnia 18 osób. Kadra pracuje w firmie od wielu lat, niektórzy od jej założenia, warto to wyraźnie zaakcentować. Jako przedsiębiorstwo - „WISTAL” jest jednym z kluczowych dostawców wyrobów hutniczych w regionie, cenionym za jakość dostaw, zarówno pod względem logistycznym, jak i towarowym. Atuty firmy „WISTAL” : własna baza magazynowa, profesjonalna załoga, duży rynek zbytu, indywidualna wycena, organizacja transportu, najwyższa jakość.

Podczas gali przedsiębiorczości, którą zaplanowano na 16 października, wręczone zostaną również Świdnickie Gryfy dla „Najlepszej firmy transgranicznej” i „Wybitnej Osobowości Pogranicza” oraz „Wybitnej Osobowości”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group