Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1386
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nominowani do nagrody

Środa, 22 września 2021, 17:35
Autor: red
Świdnica: Nominowani do nagrody
Fot. UM Świdnica
Nagroda gospodarcza „Świdnicki Gryf” jest rozpoznawalną marką i prestiżowym wyróżnieniem dla firm, jak i osób fizycznych działających w biznesie w Świdnicy. W tym roku statuetki wręczone zostaną po raz siedemnasty.

Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli władz miasta, organizacji okołobiznesowych oraz ubiegłorocznych laureatów konkursu „Świdnicki Gryf” zgłosiła kandydatów i nominowała do nagrody w kategoriach: „Sudecki produkt regionalny”, „Lider przedsiębiorczości”, „Lider mikroprzedsiębiorczości”, „Dobre smaki” oraz „Zdrowie i uroda” następujące firmy i przedsiębiorców:

SUDECKI PRODUKT REGIONALNY:

Producent Warzyw, Polska Rzodkiewka Andrzej Litwińczuk, Słotwina 81b – rzodkiewka
Gospodarstwo zostało założone w 1970 roku, a od 2003 roku wyspecjalizowane jest w produkcji rzodkiewki oraz cebuli dymki. Wiele lat pracy i doświadczenia zaowocowało tym, iż w chwili obecnej gospodarstwo jest w czołówce producentów rzodkiewki gruntowej w Europie. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze pracowniczej oraz odpowiednio dobranym maszynom rolniczym, nowej hali produkcyjnej o wielkości 4000 m2 i własnej flocie transportowej są w stanie dostarczyć towar w każdy zakątek Polski oraz Europy. Swoje produkty przygotowują według norm wszystkich sieci handlowych oraz giełd warzywnych, odpowiednio magazynują w specjalistycznych komorach chłodniczych. Posiadają uprawy rzodkiewki oraz cebuli dymki na areale 400 ha, dzięki czemu są w stanie wyprodukować 350 000 pęczków rzodkiewki dziennie oraz 150 000 pęczków cebuli dymki dziennie. Oferują klientom swoje produkty od kwietnia do końca listopada. Firma posiada Certyfikat Global GAP oraz GRASP, co umożliwia współpracę z każdym klientem oraz potwierdza wysoką jakość produktów.

Browar Pivovsky KEG sp. z o.o., Towarowa 24 - piwa
To rodzinna, rzemieślnicza firma powstała w 2018 roku w Świdnicy. Aktualnie warzy piwa, wykorzystując do tego infrastrukturę Browaru w Bielawie, jednak w ostatnim czasie browar rozpoczął działania zmierzające ku budowie własnej hali produkcyjnej na terenie Świdnicy. Pierwsze uwarzone piwo zostało nagrodzone przez publiczność Złotym Laurem na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa, a w kolejnym roku Browar Pivovsky znalazł się na podium dwóch międzynarodowych konkursów piw rzemieślniczych w konkursie World Beer Awards. Sędziowie przyznali jednogłośnie złoto, a na International Beer Challenge brązowy medal. Ciągłe warzenie nowych piw i rozbudowywanie ofert powoduje, że Pivovsky potrafi cały czas zaskakiwać, obok którego po prostu nie można przejść obojętnie.

Stanisław Gabryś, Witoszów Dolny 7 - Muzeum Broni i Militariów
Muzeum powstało w 1999 roku w Świdnicy, z inicjatywy pomysłodawcy i założyciela pierwszej tego typu placówki w Polsce – Stanisława Gabrysia, wizjonera i pasjonata militariów. Muzeum działa pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej, które udostępnia zwiedzającym coraz to nowe perełki, powiększając kolekcję do blisko 2000 eksponatów. Pokazywane egzemplarze są unikatowe w skali kraju i świata. Wśród egzemplarzy podarowanych przez wojsko podziwiać możemy m.in. Czołg T-72, samoloty: MIG-21, SU 22 Iskra, działo samobieżne tzw. „Goździk”. Ekspozycję uzupełniają prywatne zbiory, m.in. broń: strzelecka krótka i długa, karabiny, broń automatyczna, przeciwpancerna, transportowce lekkie i opancerzone, ponad 20 armat, wyrzutnie, samochody, motocykle. Wśród eksponatów są rzeczy podarowane przez gości muzeum. Dzięki tego typu gestom podziwiać możemy także broń białą, odznaczenia i ordery, mundury oraz pokaźną kolekcję modeli najsłynniejszych machin bojowych. Muzeum Broni to obowiązkowy punkt każdej wycieczki po Dolnym Śląsku, dla weteranów i rodzin z dziećmi.

LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI:

PPHU ŻURMET Marcin Żurakowski, ul. Sikorskiego 37
Firma ŻURMET istnieje od 1994 roku i zatrudnia ok. 40 osób. Dysponuje specjalistycznymi obrabiarkami, kadrą techniczno-inżynieryjną oraz odpowiednim zapleczem technicznym. Głównym celem firmy jest wprowadzanie nowszych technologii w dziedzinie obróbki skrawaniem oraz unowocześnienie i modernizację zaplecza techniczno-produkcyjnego. Firma ŻURMET jest znakomitym przykładem tego, jak w dobie pandemii i obostrzeń z nią związanych utrzymać produkcję na stałym poziomie. Udało się to dzięki znacznej dywersyfikacji dostaw materiałów i usług, wprowadzeniu nowych technologii oraz podnoszeniu kwalifikacji załogi. Firmie udało się pozyskać środki z Unii Europejskiej, które przeznaczone zostały na unowocześnienie parku maszynowego. Firma posiada certyfikat ISO 9001:2015. Na przełomie roku wymieniono chemiczne środki okołoprodukcyjne na przyjazne środowisku chłodziwa biodegradowalne. Firma ŻURMET prowadzi również działalność pro społeczną, przyjmując na praktyki uczniów miejscowej szkoły technicznej, która kształci przyszłych operatorów CNC.

SMART WORK sp. z o.o., ul. Bystrzycka 7a
Firma specjalizuje się w usługach pośrednictwa pracy oraz pracy tymczasowej. Głównie pozyskuje pracowników z Ukrainy, Białorusi, Gruzji. W chwili obecnej firma zatrudnia ok 70 osób w działach administracyjnych oraz ok. 3000 pracowników produkcyjnych. Firma współpracuje z prawie 100 firmami, działającymi w różnych branżach – meblarskiej, sprzętu AGD, spawalniczej, krawieckiej. Firma dokłada wszelkich starań, aby każda część procesu – od rekrutacji pracownika, poprzez jego zatrudnienie i zapewnienie jak najlepszych warunków pracy – była na jak najwyższym poziomie. Drugim, obok jakości, ważnym elementem działalności firmy jest elastyczność, dzięki której są w stanie dostosować się do trudnych i szybko zmieniających się warunków na rynku pracy. Trzecim filarem firmy jest doskonała atmosfera pracy, bazująca na wzajemnym szacunku, koleżeństwie oraz wielokulturowej integracji. Te trzy elementy budują markę – Smart Work.

DOLNET GROUP sp. z o.o., ul. Kopernika 34
Firma powstała w maju 2011 roku, jako efekt współpracy trzech przedsiębiorstw/spółek telekomunikacyjnych w celu osiągnięcia bardziej dynamicznego wzrostu, ułatwienia kooperacji i lepszego zaspokajania potrzeb na usługi firmy, obecnych i przyszłych klientów. Fuzja firm umożliwiła szybszy rozwój oraz zwiększenie wachlarza dostępnych świadczeń z jednoczesnym obniżeniem ich cen. Główną dziedziną prowadzonej działalności pozostaje dostęp do sieci Internet – i to też zaowocowało pojawieniem się marki LIMONKA. W ciągu ostatnich lat sieć dostępowa LIMONKA.PL wyrosła na największą architekturę internetową w naszym regionie (nie licząc operatorów ogólnokrajowych), dzięki czemu mogą świadczyć usługi dla kilku tysięcy klientów. W związku z ciągłym wzrostem zapotrzebowania na nowe technologie oraz dynamicznym rozwojem firmy z dziedziny telekomunikacyjnej podjęli decyzję o inwestowaniu w technologie światłowodową. Posiadają kilka tysięcy kilometrów własnej infrastruktury kablowej w tej technologii na terenie powiatu świdnickiego, jaworskiego, dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego oraz jeleniogórskiego. Firma współpracuje z kilkuset firmami z całego kraju.

LIDER MIKROPRZEDSIĘBIORCZOŚCI:

ZAKMED sp. z o.o. sp. k., ul. Lipowa 19
Firma to w 100 % polski kapitał. Jest przedstawicielem światowych koncernów w dziedzinie pulmonologii, kardiologii, angiologii, flebologii i chirurgii naczyniowej. Oferowane produkty posiadają renomowane certyfikaty FDA i CE. Firma jest liderem na Dolnym Śląsku w dziedzinie tlenoterapii domowej. Dystrybuują sprzęt medyczny z takich krajów jak: Niemcy, Austria, Francja oraz Szwecja. W Polsce południowo-zachodniej są liderem w sprzedaży urządzeń do leczenia bezdechu sennego. Klientami firmy ZAKMED są szpitale uniwersyteckie, przychodnie oraz indywidualni pacjenci. Sklepy medyczne firmy ZAKMED mają swoją siedzibę w trzech miastach: Wałbrzychu, Świdnicy i Ząbkowicach Śląskich. W tym roku planowane jest otwarcie sklepu w Świebodzicach. Firma ZAKMED aktywnie działa w wielu stowarzyszeniach.

BITKOM Marcin Polmański, ul. Okulickiego 6
Od 2008 roku firma BITKOM świadczy profesjonalne usługi informatyczne. Są solidnym partnerem, który rzetelnie wywiązuje się z powierzanych zadań w ramach outsourcingu IT. Przy usługach informatycznych świadczą usługi serwisu komputerowego oraz sprzedaży sprzętu, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych. Dzięki współpracy z największymi w Polsce dystrybutorami, są w stanie zaoferować produkty najwyższej jakości, renomowanych firm, po atrakcyjnych cenach. Służą doradztwem w zakresie doboru sprzętu i oprogramowania uwzględniając potrzeby klienta. Stale poszerzają wachlarz swoich usług. Oferują kompleksowe usługi w zakresie instalacji technicznych/niskonapięciowych tj. wykonanie, modernizacja i konfiguracja sieci teleinformatycznych, instalacji elektrycznych, instalacji alarmowych oraz telewizji przemysłowej CCTV. Kładą duży nacisk na integrację w/w usług.

Piekarnia Krzysztof Żarnowiec, ul. Komunardów 18
Rodzinna piekarnia z ponad 50-letnią tradycją, w której wypieka się chleb według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Chleb z piekarni Krzysztofa Żarnowiec jest robiony na naturalnym zakwasie, bez udziału polepszaczy smaku czy wzrostu. Każdy bochenek wytwarzany jest w tradycyjny sposób z ogromną starannością oraz kunsztem piekarskim bez udziału nowoczesnych maszyn. Piekarnia Pana Krzysztofa jest laureatem plebiscytu Orły Piekarnictwa. Sam Pan Krzysztof uważa, że „to co dobre wymaga naturalnych składników i pracy ludzkich rąk."

ZDROWIE I URODA:

ALMA VITA sp. z o.o., ul. Żeromskiego 14
Od 2013 roku ALMA VITA prowadzi działalność opartą na trzech filarach, jakimi są SPORT, ZDROWIE i URODA. Centrum ALMA VITA tworzy zespół specjalistów, ludzi pełnych pasji, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W centrum funkcjonują dwa salony fryzjerskie (damski i męski), zakład kosmetyczny oraz gabinet dietetyczny. Pasję do sportu można zaspokoić w Klubie Squasha, który dysponuje dwoma kortami wraz z zapleczem socjalnym i sauną infrared oraz w Strefie Tańca i Fitness, gdzie profesjonalni instruktorzy prowadzą zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Nowa strefa Sauna&Garden Jacuzzi pozwala na relaks i oderwanie się od codziennych obowiązków. Stylowe wnętrza przedwojennej kamienicy i płynąca z głośników muzyka dopełniają wizerunku miejsca, które sprzyja powstawaniu społeczności ludzi świadomych, że w życiu jest czas na wszystko – rodzinę, pracę, sport, relaks oraz troskę o własne zdrowie i ciało.

Salon Fryzjerski Elżbieta Hardel, ul. Kościelna 9/2
Salon Madame w pierwszej kolejności stawia na zdrowie i kondycję włosa. Jedną z nowości ostatnich lat są farby wegańskie, które stosowane są w salonie i chętnie wybierane przez klientki. Salon tworzą ludzie zdolni, pełni pasji i zaangażowania, a każda stylizacja jest wykonana sumiennie i precyzyjnie. Właścicielka to rodowita świdniczanka, która swoje doświadczenie zdobywała nie tylko w Polsce ale także we Francji i w Hiszpanii, a swoje doświadczenia chętnie przekazuje młodym pracownikom. Salon Madame w przyszłym roku będzie świętował swoje 20 urodziny. Właścicielka włącza się także w akcje charytatywne np. przekazuje włosy na peruki dla dzieci chorujących na raka.

PPHU JOKA Bogusława Kolon, ul. Budowlana 3
Firma JOKA działa od 1990 roku, posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w handlu. Jest to firma rodzinna, założona przez Bogusławę i Krzysztofa Kolon, a na dzień dzisiejszy wspierana przez ich dzieci. Różnica wieku, charakterów i zainteresowań prowadzących sprawiła, że w sklepie JOKA znajduje się szeroki asortyment towarów, od chemii potrzebnej do sprzątania domu, przez produkty do pielęgnacji ciała i włosów do świec zapachowych do domu. Córki zajmują się sklepami stacjonarnymi, natomiast syn rozwija sprzedaż internetową. Firma zatrudnia ponad 15 pracowników. JOKA posiada w ofercie produkty lokalnych firm takich jak: Resibo, Sylveco, Mokosh, jest zawsze na bieżąco z nowymi trendami i stara się spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

DOBRE SMAKI:

CUKIERNIA ŁUKOWA s.c. Tomasz i Wojciech Trzcińscy , Aneta i Piotr Pilarscy, ul. Łukowa 8
To firma rodzinna, założona przez Irenę i Romana Trzcińskich w roku 1966. Obecnie kolejne pokolenia rozwijają firmę, dostosowując asortyment do oczekiwań klientów. Cukiernia dostarcza swoje produkty w trzech punktach w Świdnicy (cukiernia i kawiarnia na ul. Łukowej, cukiernia i bistro na ul. Kliczkowskiej oraz cukiernia na ul. Głowackiego). To tutaj można kupić tradycyjnego eklera, jagodziankę, ciasto deserowe ale również zjeść pyszne śniadanie – soki, koktajle, kawę, jak i jedyne w swoim rodzaju bajgle i tosty. Każdy tort, każde zamówienie przygotowane jest z myślą o indywidualnych potrzebach klienta. Rozwój firmy to też stałe zwiększanie zatrudnienia, z tą myślą każdego roku firma pomaga w wykształceniu kolejnych roczników uczniów w zawodzie cukiernika. Obecnie firma przygotowuje 8 uczniów.

SZUBERT TRADE Damian Szubert , Restauracja Wieża, ul. Nauczycielska 3
Wieża to restauracja rodzinna, powstała w starej wieży ciśnień z 1876 roku. Właściciele zainspirowani barwami, smakiem i klimatem Neapolu, postanowili przenieść go do przepięknej Świdnicy. Właścicielom i zespołowi udało się stworzyć niepowtarzalny luźny włoski klimat, a w ofercie są dania przygotowane przez zdolnego szefa kuchni, ze świeżych oryginalnych włoskich składników. Menu mocno ewoluuje i przy każdej wizycie można trafić na coś nowego.

BAR GAR Sp. z o.o., ul. Grodzka 1 A
Bar Gar od początku realizuje koncepcję szybkiego i jednocześnie zdrowego jedzenia na mieście, serwowanego w ekologicznych, papierowych kubkach. Najważniejsze produkty pochodzą od lokalnych dostawców, a menu dostosowane jest do sezonowości. Uwzględnia potrzeby #zupoholików takie jak kuchnia roślinna, bezlaktozowa i bezglutenowa. Bar stał się miejscem spotkań, od maluchów kochających pomidorówkę, osoby zapracowane, lubujące się w orientalnych zupach po seniorów, którzy wybierają tradycyjne smaki. Pracownicy to zgrany zespół, który od początku chętnie włącza się w pomoc, w ubiegłym roku w czasie pandemii zainicjowali świdnicką wersję #michadlamedyka. Jednocząc społeczność gastronomiczną miasta Świdnica i karmiąc lekarzy i pielęgniarki. Obecnie tworzona jest nowa strona i aplikacja do zamówień na serwowane dania.

Statuetki wręczone zostaną laureatom podczas gali przedsiębiorczości, którą zaplanowano na 8 października.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group