Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Burkatów: Nowa droga gminna w Burkatowie

Sobota, 27 października 2012, 1:06
Aktualizacja: 1:07
Autor: red.
Burkatów: Nowa droga gminna w Burkatowie
Fot. użyczone
W czwartek 25 października po dwóch miesiącach budowy oddano do użytku drogę gminną w Burkatowie. Przebudowa odcinka o długości 1,5 km kosztowała gminę Świdnica ponad 614 tys. zł.

Za wykonanie zadania rekultywacyjnego pn. „Burkatów droga dojazdowa do gruntów rolnych” gmina otrzyma dotację celową z budżetu Województwa Dolnośląskiego w wysokości 240 tys. zł.

Nowa droga gminna łączy drogę powiatową Witoszów – Bystrzyca Dolna. Przed przebudową była to droga szutrowa, która nie ułatwiała kierowcom jazdy (nie mówiąc już o jej komforcie). Obecnie zakończył się I etap budowy, który obejmował m.in. rozebranie przepustów betonowych, wykonanie nowych przepustów betonowych wraz ze ściankami czołowymi, stabilizację gruntu cementem, wykonanie nawierzchni asfaltowej, oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp oraz utwardzenie poboczy.

Nowy odcinek drogi gminnej w dużej mierze ułatwi mieszkańcom Bukatowa i okolic dojazd do gruntów rolnych, a samym uczestnikom ruchu drogowego skróci dojazd od strony Lubachowa, Bystrzycy Górnej i Burkatowa do Witoszowa Dolnego, Mokrzeszowa i Wałbrzycha.

II etap budowy, którego termin zakończenia planowany jest na koniec listopada br. i obejmować będzie wykonanie: kanalizacji deszczowej, krawężników, chodników z kostki betonowej oraz nawierzchni asfaltowej na odcinku ok. 200 metrów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group