Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Nowa droga w Goczałkowie

Wtorek, 17 września 2013, 11:25
Aktualizacja: 11:26
Autor: red.
Goczałków: Nowa droga w Goczałkowie
Fot. UM Strzegom
Firma Berger Surowce zbudowała drogę dojazdową o długości 700 m, z kopalni granitu „Wieśnica” w Goczałkowie do bocznicy kolejowej. Koszt inwestycji zamknął się w kwocie 1 300 000 zł. Na budowę drogi, która rozwiązała problemy mieszkańców nie tylko Goczałkowa, ale i Rogoźnicy, firma zużyła 70 tys. ton materiału.

Uroczyste otwarcie drogi omijającej wieś odbyło się 14 września w asyście Zbigniewa Suchyty, burmistrza Strzegomia, władz spółki, zaproszonych gości i pracowników firmy z Wrocławia i Strzegomia. Poświęcenia zakładu i nowej drogi dokonał ks. proboszcz Krzysztof Zieliński z Goczałkowa. Długo oczekiwana inwestycja urzeczywistniła marzenia mieszkańców Goczałkowa, skarżących się jeszcze tak niedawno na wzmożony ruch samochodów ciężarowych, przejeżdżających przez wieś, hałas komunikacyjny i zapylenie.

Podczas uroczystości otwarcie padło wiele życzliwych słów. Wyraźnie zaznaczyła się współpraca między samorządem lokalnym, reprezentowanym przez burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchytę, z władzami spółki i mieszkańcami wsi, co stwarza optymistyczne przesłanki na przyszłość.

- Cieszę się, że prezes Berger Surowce, Manfred Weiss jest słowny i sfinalizował tę inwestycję – mówił burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.Wpłynie ona na poprawę warunków życia mieszkańców na terenie Goczałkowa i Rogoźnicy i zapewni bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Firma nie tylko eksploatuje granit, ale uważnie wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców. -Pierwszym optymistycznym działaniem spółki Berger Surowce było zbudowanie drogi o długości 150 m przy budynkach ul. Bocznej. Mieszkańcy również mogą z niej korzystać. Kiedyś ponad 100 samochodów jeździło przez wieś w ciągu dnia, teraz to się zmieniło. Obydwie miejscowości Rogoźnica i Goczałków zostały odciążone. Cieszę się z dobrej współpracy między zakładem i sołectwem. Firma dużo robi dla wsi. Udzielała pomocy materialnej przy odbudowie drogi po kanalizacji wsi, na co przeznaczyła nieodpłatnie 200 ton kruszywa oraz 80 m2 puzzli na budowę chodnika. W każdej chwili możemy liczyć na ich pomoc – komentował Stefan Dudyk, sołtys Goczałkowa. Spółka Berger Surowce utożsamia się z miejscowością, w której prowadzi produkcję, wykazuje dużą aktywność w działaniach na rzecz wsi i środowiska naturalnego.

- Zbudowaliśmy wały wokół kopalń, wykonaliśmy nasadzenia zieleni w ilości kilku tysięcy sztuk i zamontowaliśmy instalację odpylającą - wyznał Manfred Weiss, Prezes Berger Surowce Sp. z o. o..

- Dzisiejszy dzień – jak zaznaczył Józef Starak, radny Rady Miejskiej w Strzegomiu - jest zwieńczeniem naszych wspólnych działań w zakresie poprawy życia mieszkańców wsi i ochrony środowiska.
Manfred Weiss z optymizmem patrzy w przyszłość. – Chciałbym, aby nasza współpraca z mieszkańcami i władzami samorządowymi, jak i życie tutaj układały się w przyszłości tak samo dobrze, jak w tym momencie – stwierdził na zakończenie.

Spółka Berger Surowce, należąca do ogólnoeuropejskiego Holdingu BERGER, jednego z najprężniejszych przedsiębiorstw w sferze budowlanej, działa w gminie Strzegom od roku 2006. Na terenie Polski funkcjonuje już od 20 lat. Wiodącą dziedziną jej działalności jest budownictwo. Wydobycie kruszywa to jedna z wielu form aktywności spółki. 99,5% produkcji przeznaczona jest na rynek krajowy. Spółka Berger Surowce produkuje kruszywo do budowy dróg, mieszanki, grysy do produkcji betonu i asfaltu oraz kamień hydrotechniczny do umocnienia wałów i skarp rzek. W ostatnim czasie firma zdobywa inne rynki zbytu, czego przykładem jest Litwa. Inwestycje, które spółka wykonała w gminie Strzegom osiągają już kwotę 50 mln zł.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group