Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1307
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nowa dyrektor MBP

Piątek, 22 lipca 2022, 13:12
Autor: red
Świebodzice: Nowa dyrektor MBP
Fot. UM Świebodzice
Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Świebodzicach to miejsce tętniące życiem. Instytucja stale rozwija się dla swoich czytelników oferując nie tylko ciekawe nowości wydawnicze, ale również bogatą ofertę zajęć kulturalnych.

Od lipca oficjalnie nową Dyrektor MBP została Beata Wiciak.

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicz w Poznaniu na kierunku Bibliotekarstwo i informacja naukowa oraz Collegium Witelona (dawniej PWSZ) w Legnicy na kierunku Edukacja Dorosłych.

Z MBP w Świebodzicach związana od 10 września 1990 roku. Praca w Bibliotece była jej dziecięcym marzeniem, które z sukcesem zrealizowała. Przeszła wszystkie szczeble biblioteczne od młodszego bibliotekarza przez bibliotekarza, starszego bibliotekarza, kustosza i starszego kustosza, by ostatecznie stanąć na czele tej instytucji. W 2021 roku stworzyła grupę Biblioteka przyjazna Seniorom, mającą na celu aktywizację osób 50+ poprzez rozmaite zajęcia, inicjatorka Żywej Biblioteki i Bookcrossingu. Jest również moderatorem działającego od 16 lat Dyskusyjnego Klubu Książki. W życiu prywatnym, jak sama mówi jest szczęśliwą Mamą i Babcią.

Nowej Dyrektor życzymy powodzenia i wielu kolejnych ciekawych pomysłów.

Na stanowisku zastąpiła wieloletnią, cenioną Dyrektor instytucji Małgorzatę Grudzińską, której również serdecznie dziękujemy za świetną współpracę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group