Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nowa kasa na drogi

Niedziela, 5 lutego 2017, 11:35
Aktualizacja: 11:38
Autor: red
Strzegom: Nowa kasa na drogi
Fot. UM Strzegom
W Strzegomiu wyremontowane zostaną dwie kolejne drogi gminne. Chodzi o ul. Paderewskiego i ul. Matejki.

Na ich modernizację gmina otrzymała dofinansowanie z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego - ok. 2,21 mln zł. Prace związane z przebudową obydwu ulic ruszą wiosną br.

Wniosek naszej gminy pn. "Przebudowa dróg gminnych w Strzegomiu: ul. Paderewskiego, Matejki łączących się z drogą wojewódzką nr 374" znalazł się na 8. miejscu - na 29 wniosków złożonych przez dolnośląskie gminy - listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".

Jak podkreśla Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, ulice Paderewskiego i Matejki będą przebudowane na całej długości.
- Ul. Paderewskiego na odcinku od Rynku do ul. Bankowej będzie wyłożona kostką granitową, z kolei jej dalszy odcinek (do wylotu na drogę wojewódzką 374) będzie wykonany z nawierzchni bitumicznej. Również ul. Matejki w całości będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej. Chodniki nareszcie będą równe i nie będą zagrażały bezpieczeństwu przechodniów. Pojawią się oczywiście nowe miejsca parkingowe, a Ul. Matejki zyska nowe oświetlenie. Warto podkreślić, że obydwie ulice będą jednokierunkowe, a wzdłuż nich powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa, która połączy Rynek ze ścieżką na ul. Kościuszki (w kierunku Góry Krzyżowej) - wyjaśnia Ewelina Kowalska. - Ponadto pojawią się innowacyjne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, z których najciekawszym będzie skrzyżowanie ul. Paderewskiego i Bankowej w formie wyspy wyniesionej. Uprzywilejowany zostanie ruch pieszy i rowerowy, przy jednoczesnym spowolnieniu ruchu samochodowego - szczególnie na stromej ul. Bankowej - dodaje.

Z przebudowy ul. Paderewskiego szczególnie zadowolony jest wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Paweł Mosór.
- Remont tej ulicy jest niezwykle potrzebny i zasadny. Jest to przecież jeden z dłuższych i ważniejszych ciągów komunikacyjnych w naszym mieście. Mieszkańcy niejednokrotnie skarżyli się na nierówne, zapadające się chodniki. Również kocie łby na jezdni wielokrotnie dawały się we znaki kierowcom. Już niedługo wszystko się zmieni, a ul. Paderewskiego będzie miała taki sam standard, jak niedawno wyremontowane ulice: Kościuszki, Boh. Getta czy też Świdnicka - zaznacza radny.

O postępie prac będziemy informować na bieżąco.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group