Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 578
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nowa rada w Strzegomiu zaprzysiężona

Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 12:33
Aktualizacja: 12:34
Autor: red.
Strzegom: Nowa rada w Strzegomiu zaprzysiężona
Fot. użyczone
Młodzieżowa Rada Miejska w Strzegomiu w ubiegłym tygodniu rozpoczęła swoją drugą kadencję. W czwartek, 12 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu nowo wybrani radni złożyli uroczyste ślubowanie i wybrali prezydium MRM.

W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć oczywiście burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchyty oraz przewodniczącego Rady Miejskiej – Tadeusza Wasyliszyna. Obecny był również radny i jednocześnie opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu - Tomasz Marczak, a także Wioletta Urban – naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji UM w Strzegomiu. Burmistrz Strzegomia gratulując wyboru do nowej rady, poinformował młodzież o projekcie budżetu na 2014 r., podkreślił rolę, jaką odgrywają w gminie organizacje pozarządowe, opowiedział o inwestycjach, placówkach kulturalno-oświatowych, a także o imprezach promujących gminę Strzegom. Prosił o aktywność i ścisłą współpracę z władzami samorządowymi Strzegomia i Rada Miejską, a także o dokładne zapoznanie się ze statutem w kontekście wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości.

Do gratulacji dołączył także przewodniczący „dorosłej” Rady Miejskiej – Gratuluję Wam, drodzy radni, tego, że macie zaufanie swoich rówieśników. Młodzież ma trochę inne spojrzenia na własne sprawy niż dorośli i w związku z tym liczymy na wasze sugestie i racjonalne podpowiedzi, które będą miały z kolei przełożenie na konkretne uchwały – dodał Tadeusz Wasyliszyn.

Niezwykle podniosłym momentem pierwszych obrad było ślubowanie młodych radnych. - „Ślubuję uroczyście obowiązki radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie” – tak brzmiał tekst przysięgi. Radni powtarzali „ślubuję”.

W wyniku głosowania, nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu został Konrad Fornal z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu. Jego rywalami byli: Karol Kostuch z Zespołu Szkół oraz Magdalena Hawro z Zespołu Szkół w Goczałkowie. Do wyłonienia przewodniczącego potrzebne były dwa głosowania. Do Prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu, także w drodze głosowania, weszli: Aleksandra Dudyk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu oraz Barbara Grad z Zespołu Szkół w Strzegomiu – obie radne będą pełnić funkcję wiceprzewodniczących, a także Maja Czerwiecka (Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu) jako sekretarz
MRM.

Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu kadencji 2013-2015:

Zespół Szkół w Strzegomiu
Barbara Grad
Adrian Kołodziej
Karol Kostuch
Angelika Połeć
Radosław Zając
Przemysław Ziaja

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu
Aleksandra Dudyk
Konrad Fornal
Kamil Kliza
Justyna Popielas
Kamila Sobkowiak
Bartłomiej Żmijewski

Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu
Maja Czerwiecka
Aleksandra Rybka
Paweł Wroński

Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu
Julia Bytnar
Katarzyna Siekaniec
Dariusz Sywała
Zespół Szkół w Goczałkowie
Magdalena Hawro
Joanna Klasa
Marta Wasielewska

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaroszowie
Nicola Czarniecka
Aleksandra Fedak
Dominika Sydor

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group