Niedziela, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 463
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa siedziba klubu AA

Wiadomości: Żarów
Piątek, 12 września 2014, 10:15
Aktualizacja: 12:01
Autor: red.
Fot. UM Żarów
Żarowska grupa wsparcia AA "Maria" ma nową siedzibę. Cotygodniowe spotkania odbywać się będą teraz w gimnazjum im. Jana Pawła II przy ul. Piastowskiej 10 w Żarowie. Na mityngi przychodzić mogą wszyscy, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze. Przeważnie jednak są to osoby uzależnione, którzy są po terapiach albo w ich trakcie. – Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest szczera wola zaprzestania picia.

Dlatego zapraszamy tutaj każdego, kto czuje się bezsilny wobec alkoholu, ale także osoby pragnące wspomóc swych bliskich w walce z uzależnieniem. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych wobec uczestników klubu. Na trzeźwościowe mityngi przychodzą wszyscy, którzy chcą trwać w trzeźwości, dzielić się siłą, doświadczeniem i nadzieją - tłumaczy Marta Plizga z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Działalność żarowskiej grupy AA "Maria" wspierają sami uczestnicy poprzez dobrowolne datki. - Nie ma w AA żadnych składek ani opłat. Jesteśmy samowystarczalni. Wspólnota AA nie jest również związana z żadną sektą, wyznaniem, działalnością polityczną, organizacją lub instytucją. Nie angażuje się również w żadne publiczne polemiki, nie popiera ani nie zwalcza żadnych poglądów. Naszym podstawowym celem jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu - dodaje Marta Plizga z Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie.

Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 17.00 w gimnazjum przy ul. Piastowskiej 10 w Żarowie. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca natomiast uczestnicy mogą spotykać się na mityngach otwartych. W pozostałe niedziele mityngi są zamknięte, tylko dla osób uzależnionych i ich rodzin.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group