Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa świetlica została poświęcona

Wiadomości: Żarów/Region
Wtorek, 17 listopada 2015, 6:40
Aktualizacja: 7:29
Autor: opr.red.
Fot. www.um.zarow.pl
Taki obiekt był od wielu lat marzeniem wiejskiej społeczności. I choć teren wokół nowej świetlicy w Gołaszycach jest jeszcze zupełnie niezagospodarowany, mieszkańcy wsi mają wiele pomysłów, jak go wykorzystać. Najważniejsza jest teraz nowa świetlica wiejska, o którą zamierzają dbać i pielęgnować. To będzie miejsce ich wspólnej integracji.

Miejsce spotkań, zabaw i inicjatyw społecznych. Takiego obiektu brakowało w tej wsi od wielu lat. W wyjątkowy sposób mieszkańcy Gołaszyc uczcili jej oficjalne otwarcie. W obecności zaproszonych gości, radnych Rady Miejskiej i mieszkańców w sobotę, 14 listopada ksiądz Marian Lewandowski poświęcił nową świetlice wiejską w Gołaszycach. - Ta świetlica będzie nam przypominać, że Bóg, który nas umiłował pragnie naszego szczęścia, dobra i wzajemnej życzliwości. Poświęcimy dziś również wysiłek i codzienny trud osób, które zaangażowały się w powstanie tego obiektu. Prosimy Boga, aby służył on całej wspólnocie wiejskiej. Aby poprzez wspólne spotkania umacniała się wzajemna więź. Niech wszyscy, którzy będą się tu gromadzić umacniają się we wzajemnej życzliwości - mówił tuż przed poświęceniem świetlicy w Gołaszycach ksiądz Marian Lewandowski.

Gołaszyce, obok Pyszczyna i Bożanowa dołączyły do grona tych miejscowości, w których mieszkańcy mają swoje miejsce spotkań. Nowa świetlica wyposażona została w przedsionek, salę, zaplecze kuchenne oraz toalety. Jest już więc gdzie organizować wiejskie zebrania i różne uroczystości. - W każdej miejscowości najważniejsze jest miejsce spotkań, tego klimatu nic inne nie odda. Ze swej strony dziękujemy nie tylko władzom naszej gminy za to, że ta świetlica powstała na terenie naszej wsi, ale również byłej sołtys Jolancie Kozów za ogrom pracy na rzecz sołectwa - podkreślał Eugeniusz Banach z Rady Sołeckiej Gołaszyc.

Do tej pory wiejskie spotkania mieszkańcy organizowali w swoich prywatnych gospodarstwach lub wynajętych salach. Teraz do dyspozycji mieszkańców Gołaszyc, ale i Pyszczyna oraz Bożanowa są nowe obiekty wiejskie. - Centrum każdej wsi stanowi wiejska świetlica. Tego klimatu nie odda żadne inne miejsce. Mają służyć mieszkańcom do aktywnego spędzania czasu, wspólnej integracji i jeszcze większej mobilizacji oraz zaangażowania społecznego. To bardzo ważne miejsce dla mieszkańców i serce każdej wsi - gratulował mieszkańcom Gołaszyc burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group