Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 1023
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nowa tablica promocyjna i namiot dla Marcinowiczek

Piątek, 16 marca 2012, 8:09
Aktualizacja: 8:12
Autor: red
Gmina Żarów: Nowa tablica promocyjna i namiot dla Marcinowiczek
Fot. użyczone
W tamtym roku wiata przystankowa oraz tablica ogłoszeń. Mieszkańcy Marcinowiczek tegoroczny fundusz sołecki zgodnie postanowili przeznaczyć na zakup kostki betonowej na przystanek, tablicy promocyjnej i namiotu.

Wczoraj 14 marca na spotkaniu z burmistrzem Żarowa Leszkiem Michalakiem społeczność tej miejscowości jednogłośnie wyraziła zgodę na wyodrębnienie funduszu sołeckiego również na 2013 rok.
-Podczas spotkania pan burmistrz zaskoczył nas możliwością otrzymania dziesięcioprocentowej bonifikaty, jeśli większość środków z funduszu sołeckiego przeznaczymy na inwestycje oraz prace na rzecz naszej wsi. Myślę, że te dziesięć procent zostałoby przez Marcinowiczki dobrze spożytkowane – mówił sołtys Eugeniusz Bernatowicz.
Podobnie, jak na innych spotkaniach wiejskich burmistrz Michalak informował mieszkańców o korzyściach wynikających z założenia przydomowych oczyszczalni. Spotkanie zdominowała jeszcze jedna kwestia. Mieszkańcy Marcinowiczek chcieliby mieć nową drogę główną oraz chodnik w swojej miejscowości
-Jest niemal pewne, że gmina Żarów pozyska wsparcie od Marszałka Województwa Dolnośląskiego na remonty pięciu gminnych dróg. W tym roku do programu zgłoszono drogi w Krukowie, Marcinowiczkach, Pyszczynie, Mikoszowej oraz Gołaszycach. Chciałoby się zrobić wszystko razem. Jednak na to nie starczy nam pieniędzy. Ale myślę, że małymi krokami również ten temat będziemy realizować – wyjaśniał burmistrz Żarowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group