Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe logo Żarowa

Piątek, 21 maja 2021, 7:27
Autor: red
Żarów: Nowe logo Żarowa
Fot. UM Żarów
Od teraz gmina Żarów używać będzie nowego znaku graficznego, promocyjnego, który będzie wykorzystywany w przestrzeni publicznej, w Internecie oraz na gminnych materiałach promocyjnych, informacyjnych i reklamowych.

Oficjalnie nowe logo gminy Żarów zostało ustanowione uchwałą Rady Miejskiej podjętą na sesji w dniu 29 kwietnia 2021r.

Nowy znak graficzny wraz z kolorystyką oparty został na herbie miasta i gminy Żarów. Liść dębu, użyty w obecnym logo miasta nawiązuje do zabytkowej żarowskiej alei dębowej (200-letniej) oraz odwołuje się do czasów historycznych, w których to na terenie Żarowa istniały osady zajmujące się wypalaniem węgla drzewnego. Czerwone linie użyte w logo symbolizują wypalonego w połowie liścia dębu.

Do tej pory znakiem identyfikacyjnym gminy Żarów był wyłącznie herb. Jednak z racji swojej powagi herb nie powinien być stosowany przy każdej okazji i sposobności. Herb gminy powinien być używany wyłącznie w sposób zapewniający mu należytą cześć i szacunek oraz prestiż i rangę.

Natomiast logo gminy to najprostszy i najłatwiejszy sposób przedstawienia wizerunku gminy.

Nowe logo gminy Żarów jest przedstawieniem elementów historycznych, ukazujących tradycje miasta, przedstawionych w nowoczesnej formie symbolizującej dynamiczny rozwój. Logo funkcjonuje w dwóch wariantach: podstawowa wersja znaku (Żarów) oraz wersja alternatywna (#dzieńdobryżarów). Uniwersalny charakter haseł niesie pozytywny przekaz, że jest to gmina energiczna, podążająca w przyszłość, otwarta na nowych mieszkańców oraz inwestorów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group