Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zastruże: Nowe miejsce do zabawy

Poniedziałek, 16 lutego 2015, 12:16
Aktualizacja: 13:18
Autor: red.
Zastruże: Nowe miejsce do zabawy
Fot. UM Żarów
Jest nowoczesny i bezpieczny. Od wielu lat był marzeniem szkolnej społeczności. Choć jest już w pełni gotowy, do dyspozycji najmłodszych zostanie oddany pod koniec lutego. Przy Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu powstał nowoczesny plac zabaw.

Na dzieci czeka tu wiele rozmaitych atrakcji. - Na nowym obiekcie najmłodsi mieszkańcy naszej miejscowości w bezpieczny sposób będą mogli spędzić swój wolny czas. Plac zabaw wyposażony został w profesjonalne urządzenia zabawowe, przeznaczone do użytku nie tylko najmłodszych. Z nowych zabawek skorzystają również najstarsi uczniowie naszej szkoły - mówi Krystyna Wardach dyrektor Szkoły Podstawowej w Zastrużu.

Budowa nowego, kolorowego placu zabaw w Zastrużu kosztowała ponad 80 tysięcy złotych. Projekt "Budowa Integracyjnego Placu Zabaw" otrzymał jednak dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 49.700 złotych. O środki finansowe na jego budowę aplikowali sami członkowie Stowarzyszenia "Nasze Dzieci - Wspólna Szkoła" w Zastrużu. - Plac zabaw, z którego do tej pory korzystaliśmy był w bardzo złym stanie technicznym. Cieszę się, że nasza szkoła wzbogaciła się o dwa nowe obiekty. Nową salę gimnastyczną najpierw, a teraz ten nowoczesny plac zabaw - cieszy się Radek, uczeń szkoły w Zastrużu.

Nowy obiekt powstał tuż nieopodal nowej świetlicy środowiskowej. - Składam serdeczne podziękowania pracownikom Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu", burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, zarządowi firmy Lapis w Łażanach, rodzicom, pracownikom szkoły i mieszkańcom Zastruża - dopowiada dyrektor szkoły Krystyna Wardach.

Plac zabaw zyskał również nowe ogrodzenie, a już na wiosnę na tym obszarze zostanie posadzona trawa.

Środki finansowe na budowę placu zabaw zostały pozyskane w ramach programu "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Inwestycja współfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" - mały projekt Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group