Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowe mieszkania przy ul. Spółdzielczej

Sobota, 1 listopada 2014, 14:44
Aktualizacja: 14:46
Autor: red.
Świdnica: Nowe mieszkania przy ul. Spółdzielczej
Fot. użyczone
Rusza budowa nowych mieszkań przy ul. Spółdzielczej 2. W piątek, 31 października plac budowy objął wykonawca – konsorcjum firm Sirbud–Minari. Najnowszą inwestycję zrealizuje spółka miejska – Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Stało się to możliwe, gdy do finału dobiegła sprawa zakupu przez miasto rozpoczętej budowy przy ul. Spółdzielczej. Poprzedni właściciel tej nieruchomości zbankrutował.

Nie chcieliśmy, by w centrum miasta pozostał niezagospodarowany teren. Skomplikowane procedury upadłościowe nie przyniosły zainteresowania solidnego prywatnego inwestora, dlatego zadanie doprowadzi do finału nasza spółka. W tym miejscu powstanie nowoczesny obiekt, nawiązujący do historycznej zabudowy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Przy ul. Spółdzielczej zrealizowany zostanie budynek z 43 mieszkaniami i lokalami użytkowymi. Nowy obiekt objęty zostanie specjalnym programem mieszkaniowym. Przyszli najemcy w połowie sfinansują koszty budowy mieszkania, a w drugiej połowie będą spłacać pozostałą kwotę w czynszu. To dobra oferta dla osób, które nie kwalifikują się na otrzymanie mieszkania od gminy, nie mogą liczyć na dodatkowe wsparcie państwa, czy też nie mają zdolności kredytowej. Jesteśmy trzecim TBS-em w Polsce, który wprowadza taki projekt – tłumaczy Mirosław Gałek, prezes Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

To kolejna inwestycja, którą będziemy realizować w Świdnicy. Tu jest dobry klimat do współpracy. Zawsze sprawnie załatwiamy wszelkie formalności, dzięki temu jestem przekonany, że budowę zrealizujemy szybko i liczę, że mocnej zimy nie będzie – dodaje Daniel Sip, prezes firmy Sirbud-Minari, która zrealizuje prace budowlane.

***
Nowy budynek pomieści 43 mieszkania (1-3-pokojowe) oraz 3 lokale usługowe, a także garaż podziemny. Na parterze będą się znajdować lokale usługowe, od I do V piętra zaś lokale mieszkalne. Budynek wyposażony będzie w windę, wykonany będzie z zastosowaniem nowoczesnych technologii energooszczędnych. Wszystkie mieszkania zostaną osobno opomiarowane. W skład wyposażenia wejdą m. in. panele podłogowe, płytki na podłogach
i ścianach, biały montaż w łazienkach i kuchniach. Mieszkania budowane są na wynajem z możliwością ich wykupu po 5 latach. Partycypacja w kosztach budowy w wysokości 50% wartości mieszkania, pozostała kwota spłacana w ciągu 30 lat, płatna w czynszu.
Zakończenie inwestycji wartej 7,036 mln zł planowane jest na kwiecień 2016 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group