Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 640
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe nasadzenia

Wtorek, 7 listopada 2023, 11:50
Aktualizacja: 13:52
Autor: red
Żarów: Nowe nasadzenia
Fot. UM Żarów
Jarzębiny i wiśnie japońskie zostały posadzone na terenie placu zabaw przy ul. Łokietka w Żarowie. To kolejny etap prac, który został zrealizowany w tym miejscu.

Początkiem roku, w związku ze zgłoszeniami mieszkańców osiedla, zamontowaliśmy w rejonie przejścia dla pieszych słupki blokujące, co wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa. I to jeszcze nie koniec wszystkich inwestycji. Jeszcze w tym roku wyremontowany zostanie odcinek chodnika przy ul. Łokietka w Żarowie. Inwestycje w tym miejscu nadzoruje zastępca burmistrza Przemysław Sikora, a także radna Anna Żurek.

- Teren zielony przy ul. Łokietka w Żarowie został obsadzony nowymi drzewami liściastymi. Nasadzenia posadziliśmy pomiędzy budynkami mieszkalnymi i skateparkiem, wzdłuż linii ogrodzenia. Wyrosną z nich piękne i dorodne drzewa, które z pewnością dadzą cień odpoczywającym w tym miejscu dzieciom i ich opiekunom. Wspólnie z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą omówiliśmy także kolejne inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane w tym miejscu. W tym roku przeprowadzony będzie pierwszy etap remontu zniszczonego chodnika przy ul. Łokietka w Żarowie. Chodnik wymaga kapitalnego remontu i czekamy na jego przebudowę – mówi radna Anna Żurek.

Na terenie zielonym przy ul. Łokietka w Żarowie posadzonych zostało kilkanaście drzew liściastych. Prace zostały sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Niebawem ruszymy z pierwszym etapem remontu chodnika w tym miejscu. Zadanie to będzie realizowane przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group