Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 868
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowe przystanki MPK przy ul. Saperów – zasady niezmienne

Wtorek, 2 kwietnia 2013, 12:44
Aktualizacja: 17:50
Autor: red.
Świdnica: Nowe przystanki MPK przy ul. Saperów – zasady niezmienne
Fot. użyczone
Straż Miejska w Świdnicy informuje, że z początkiem marca 2013 roku na ul. Saperów zostały wyznaczone dwa nowe przystanki MPK. Miejsce ich lokalizacji w okolicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma na celu łatwiejszy dostęp nie mobilnych interesantów do tejże instytucji.

Jednakże w ostatnim okresie tj. od 19 marca do 1 kwietnia 2013 roku już czterokrotnie podejmowaliśmy interwencje w sytuacjach kiedy to kierowcy MPK mieli utrudnione bądź w ogóle uniemożliwione zatrzymanie się na tych przystankach, z powodu zaparkowanych tam pojazdów.

Dlatego też apelujemy do kierujących samochodami by baczniej zwracali uwagę gdzie je parkują przyjeżdżając w okolice ZUS – u. Przy tej okazji pragniemy przypomnieć , że kwestię parkowania w rejonie przystanku autobusowego reguluje art. 49 ust. 1 pkt 9 Kodeksu Drogowego, który zabrania zatrzymania pojazdu – w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką – na całej jej długości. Nierozważny kierujący, który nie zastosuje się do wymienionego popełnia wykroczenie i musi liczyć się z nałożeniem na niego mandatu karnego w wysokości 100 zł. a w postępowaniu przed sądem do 5000 zł. grzywny.

(Straż Miejska w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group