Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe radiowozy dla żarowskiej Policji

Niedziela, 21 lutego 2016, 10:45
Autor: opr.red.
Żarów: Nowe radiowozy dla żarowskiej Policji
Fot. www.um.zarow.pl
Dwa nowe radiowozy Opel Corsa i Hyundai I20, które początkiem nowego roku trafiły do żarowskich funkcjonariuszy zostały wczoraj uroczyście poświęcone. Samochody zostały zakupione w ramach "Sponsoringu 2015" z budżetu Komendy Głównej Policji oraz budżetu gminy Żarów.

Jednomyślną decyzją żarowskich radnych Rady Miejskiej na zakup dwóch radiowozów do Żarowa zostało przekazanych 41.500 złotych.

- Samochody były potrzebne naszej jednostce. Poprzednie sprzęty były już dość mocno zużyte i stare. Tym bardziej, że nasi policjanci interweniują również na terenach wiejskich. Serdecznie dziękujemy burmistrzowi i radnym Rady Miejskiej Żarowa za przekazanie finansowego wsparcia na zakup dwóch nowych radiowozów. W minionym roku ze środków przekazanych z budżetu gminy Żarów zostały zakupione nie tylko nowe radiowozy. Pieniądze te zostały przeznaczone również na zakup urządzeń Alco-Blow, sprzętu komputerowego oraz nagrody dla funkcjonariuszy. W sumie na Fundusz Wsparcia Policji w 2015 roku otrzymaliśmy 52.872,14 złotych z budżetu gminy Żarów. Serdecznie dziękujemy - mówił podczas wczorajszej uroczystości poświęcenia nowych radiowozów Janusz Kozendra komendant żarowskiego komisariatu policji.

W ramach "Sponsoringu 2015" dziewięć nowych radiowozów trafiło do policjantów z terenu powiatu świdnickiego. Samochody zostały sfinansowane z budżetu Komendy Głównej Policji oraz budżetu gminy Żarów, Strzegomia, gminy Świdnicy, Starostwa Powiatowego i Świdnicy.

We wczorajszej uroczystości poświęcenia dwóch nowych radiowozów w Żarowie uczestniczyli nie tylko funkcjonariusze żarowskiej policji. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także radnych Rady Miejskiej Żarowa. To dzięki ich wspólnej i jednogłośnej decyzji środki finansowe z budżetu gminy Żarów zostały przeznaczone na Fundusz Wsparcia Policji. - Serdecznie gratulujemy. Nowe samochody z pewnością poprawią komfort pracy naszych funkcjonariuszy i sprawdzą się w różnych sytuacjach, z którymi na co dzień muszą zetknąć się policjanci - gratulowali funkcjonariuszom policji w Żarowie burmistrz Leszek Michalak i Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group