Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Nowe świetlice

Sobota, 29 października 2022, 7:31
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Nowe świetlice
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Nowy Jaworów, Pasieczna, Pastuchów – w tych sołectwach powstaną świetlice wiejskie. W budowanym obiekcie w Pastuchowie dodatkowo znajdzie się siedziba ochotniczej straży pożarnej.

W ramach zadania zlecono opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę budynku świetlicy wiejskiej w Nowym Jaworowie na kwotę 68 880 zł brutto. Obiekt o pow. ok. 100 m2 będzie zlokalizowany na działce 119/2 (za boiskiem). Zakres prac projektowych obejmuje pomieszczenia głównej świetlicy, pomieszczenie gospodarcze ze wszystkimi niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi i przyłączami wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku.

Podpisano także umowę z wykonawcą budowy budynku wiejskiego centrum integracji społeczności wiejskiej w Pastuchowie na terenie działek 222/1, 338, 337/2 wraz ze wszystkimi wewnętrznymi instalacjami wodno-kanalizacyjnymi oraz elektryczną na kwotę 2 842 487,13 zł. W budowanym obiekcie znajdzie się także siedziba ochotniczej straży pożarnej. Zakończenie realizacji zaplanowano w roku 2023. Obecnie trwają roboty związane z fundamentowaniem budynku.

Przebudowana zostanie również świetlica w Pasiecznej za kwotę 1 160 450 zł. Trwają prace projektowe i uzgadnianie zakresu szczegółowego przebudowy obiektu. W ramach zadania powstanie niezależne wejście do świetlicy. W pomieszczeniach obiektu planuje się wykonanie nowych podłóg, sufitów podwieszanych, nowych instalacji, ogrzewania budynku oraz remont istniejących łazienek. Największej modernizacji zostanie poddane pomieszczenie kuchenne, które zyska większą powierzchnię.

Powyższe zadania są realizowane w ramach projektu: „Budowa/Modernizacja Centrów Integracji Aktywności Społecznej (CIAS) na obszarach wiejskich w gminie Jaworzyna Śląska” finansowanego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i konkursu „rosnąca odporność”. Zakończenie inwestycji zaplanowano w II kwartale 2023 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group