Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nowe świetlice w budowie

Środa, 2 lipca 2014, 12:05
Aktualizacja: 12:06
Autor: red.
Gmina Żarów: Nowe świetlice w budowie
Fot. UM Żarów
Do tej pory, wiejskie spotkania organizowali w swoich prywatnych gospodarstwach lub wynajętych salach. Już niebawem, mieszkańcy Pyszczyna, Bożanowa i Gołaszyc będą mieli do dyspozycji nowe świetlice wiejskie. Na terenie budowy nowych świetlic prace idą pełną parą. Wykopane zostały fundamenty, a w przygotowaniu są również ściany do wszystkich trzech budynków.

Prace budowlane przy budowie wiejskich obiektów mają się zakończyć początkiem jesieni. - W tej chwili pracujemy na terenie dwóch miejscowości, Pyszczyna oraz Bożanowa. Tam, budowa jest już na tyle zaawansowana, że w następnej kolejności, przy pomocy dźwigu będziemy ustawiać ściany i dach. Po zakończeniu prac montażowych, ekipa budowlana przystąpi do wykonania elewacji wewnątrz budynku. Wszystkie trzy nowe świetlice będą to budynki nowoczesne, wyposażone w niezbędne pomieszczenia, przeznaczone także do użytku niepełnosprawnych. Każdy z nich będzie miał ponad 106 m2 powierzchni użytkowej - wyjaśnia Cezary Sadowski z PHU "DEK-BUD" Michalska Iwona z firmy wykonawczej.

Realizowanym pracom bacznie przyglądają się również mieszkańcy wsi. To oni zadecydują, w jaki sposób obiekty będą wykorzystywane. A w planach są nie tylko organizacje wiejskich spotkań i zebrań, ale również przygotowywanie sołeckich uroczystości przez prężnie funkcjonujące Koła Gospodyń Wiejskich. - Z zagospodarowaniem obiektu naszej wsi nie będziemy mieli żadnego problemu. Obiekt był projektowany w konsultacji z mieszkańcami, aby służył nam jak najlepiej. Trzeba będzie go jeszcze doposażyć, ale myślę, że wspólnymi siłami uda się go dobrze i właściwie zagospodarować. Z myślą o mieszkańcach, przy budowanej świetlicy powstała także zadaszona wiata, która może być użytkowana w okresie wiosenno-letnim - mówi Ryszard Pawlik, sołtys Pyszczyna.

Nowe obiekty wiejskie kosztować będą 817 tysięcy złotych. Część z tych środków finansowych, 148.500 tysięcy złotych to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, które gmina Żarów pozyskała w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 "Odnowa i rozwój wsi".

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group