Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nowe świetlice w budowie

Środa, 6 sierpnia 2014, 14:24
Aktualizacja: 14:25
Autor: red.
Gmina Żarów: Nowe świetlice w budowie
Fot. UM Żarów
Do tej pory wiejskie spotkania organizowali w swoich prywatnych gospodarstwach lub wynajętych salach. Już niebawem mieszkańcy Pyszczyna, Bożanowa i Gołaszyc będą mieli do dyspozycji zupełnie nowe świetlice wiejskie. Prace budowlane idą pełną parą.

Zakończenie budowy trzech świetlic planowane jest na początek jesieni. - W Pyszczynie i Bożanowie przy pomocy dźwigu zostały postawione już ściany, a także położona więźba dachowa. Po zakończeniu prac montażowych, ekipa budowlana przystąpi do wykonania elewacji wewnątrz budynku. Wszystkie trzy nowe świetlice będą to budynki nowoczesne, wyposażone w niezbędne pomieszczenia, przeznaczone także do użytku niepełnosprawnych. Każdy z nich będzie miał ponad 106 m2 powierzchni użytkowej - wyjaśnia Cezary Sadowski z PHU "DEK-BUD" Michalska Iwona z firmy wykonawczej.

Realizowanym pracom bacznie przyglądają się również mieszkańcy wsi. To oni zadecydują, w jaki sposób obiekty będą wykorzystywane. A w planach są nie tylko organizacje wiejskich spotkań i zebrań, ale również przygotowywanie sołeckich uroczystości przez prężnie funkcjonujące Koła Gospodyń Wiejskich. - Z zagospodarowaniem świetlicy w naszej wsi nie będziemy mieli żadnego problemu. Obiekt był projektowany w konsultacji z mieszkańcami, aby służył nam jak najlepiej. Trzeba będzie go jeszcze doposażyć, ale myślę, że wspólnymi siłami uda się go dobrze i właściwie zagospodarować. - mówi Ryszard Pawlik, sołtys Pyszczyna.

Nowe obiekty wiejskie kosztować będą w sumie 817 tysięcy złotych. Na wykonanie zadania pn. "Zakup trzech domków drewnianych w konstrukcji szkieletowej z przeznaczeniem na pełnienie funkcji świetlic wiejskich w miejscowościach Bożanów, Gołaszyce i Pyszczyn” realizowanego w ramach działania 413, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW 2007-2013 gmina Żarów pozyskała dotację w wysokości 148.500 złotych.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group