Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe tereny inwestycyjne na żarowskiej podstrefie ekonomicznej

Czwartek, 24 listopada 2016, 14:55
Autor: red
Żarów: Nowe tereny inwestycyjne na żarowskiej podstrefie ekonomicznej
Fot. UM Żarów
Trwają prace budowlane sieci wodno–kanalizacyjnej wraz z odtworzeniem nawierzchni na terenie żarowskiej podstrefy ekonomicznej.

W ramach inwestycji, która realizowana jest przy ulicy Talowskiego w Żarowie, zbudowany zostanie otwarty zbiornik wodny oraz hydrofornia sieciowa.

Zadanie to obejmie swoim zakresem również budowę drogi gminnej wraz z chodnikiem i infrastrukturą podziemną.
- W tej chwili przy ulicy Talowskiego w Żarowie powstaje zbiornik retencyjny na wodę. To dodatkowe 360 metrów sześciennych do dyspozycji mieszkańców w okresie, kiedy jest największe zapotrzebowanie na wodę. Powstaje tutaj także przepompownia ścieków oraz nowa nawierzchnia drogowa wraz z chodnikiem. Przy tej okazji rozbudowujemy zasoby zbiornika wody dla mieszkańców. Powstanie również dodatkowa hydrofornia, która będzie podnosiła ciśnienie wody w sieci wodociągowej. Inwestycja, zgodnie z podpisaną umową powinna zakończyć się do końca 2016 roku - wyjaśnia Michał Daszkowski kierownik budowy z firmy ELTAR z Tarnowa.

Dodatkowy zbiornik wody rezerwowej, który powstaje przy ul. Talowskiego w Żarowie pozwoli przede wszystkim na bezpieczne funkcjonowanie wszystkich mieszkańców gminy Żarów.
- Rzeczywiście, już dziś, zwłaszcza w okresach letnich i w sytuacjach, kiedy występują awarie na głównych sieciach magistralnych, odczuwamy niedobory wody. Główny zbiornik zabezpieczający naszą gminę jest na dzień dzisiejszy ulokowany na górze mrowińskiej, do której prowadzi rurociąg przesyłowy znajdujący się na terenie lasu. W każdej chwili może nastąpić awaria, a nie mamy do niego formalnego dostępu. Dlatego budujemy dodatkowy zbiornik, który w razie takich sytuacji zabezpieczy mieszkańców w dostęp do wody. Złożyliśmy także, jeszcze we wrześniu, wniosek unijny o rozbudowę tego systemu, w ramach którego, na górze krukowskiej powstaną dwa zbiorniki o łącznej pojemności dwa tysiące metrów sześciennych i wtedy dopiero będziemy bezpieczni. Przy tych dwóch zbiornikach projektowane jest również wybudowanie obiektu obsługującego technicznie te zbiorniki w formie Wieży Widokowej - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Inwestycja "Przygotowanie terenów inwestycyjnych w celu nadania im nowych funkcji gospodarczych - budowa sieci wodno-kanalizacyjnej wraz z odtworzeniem nawierzchni na terenie WSSE Podstrefa Żarów" finansowana jest ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz w niewielkiej części z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach budowy sieci przesyłowych, kanalizacyjnych, deszczowych. Sama budowa sieci kanalizacyjnej oraz otwartego zbiornika wodnego to kwota 132 225, 00 złotych, a wykonanie stacji transformatorowej na terenie hydrofornii przy ulicy Talowskiego kosztowało dokładnie 112 176,00 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group