Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 821
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowe Zarządy w OSP

Piątek, 1 kwietnia 2016, 8:51
Aktualizacja: 18:39
Autor: opr.red.
Świdnica: Nowe Zarządy w OSP
Fot. użyczone
Podczas ostatnich miesięcy w Ochotniczych Strażach Pożarnych na terenie gminy Świdnica trwały zebrania sprawozdawczo–wyborcze, które wyłoniły nowe zarządy.

W ostatnim dniu marca wójt Teresa Mazurek, w sali narad Urzędu Gminy odebrała meldunek od Komendanta Gminnego OSP w Świdnicy Henryka Muraszki. Ustępującym prezesom i naczelnikom dziękowała za wieloletnią służbę, a nowym gratulowała awansów.

- Mundur zobowiązuje! Być strażakiem, to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. To bezinteresowna służba innym, to ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności. Serdecznie dziękuję za lata pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w realizacji trudnych i odpowiedzialnych zadań, chroniących życie, zdrowie i mienie ludzkie mieszkańców gminy Świdnica. Nowym prezesem i naczelnikom życzę, by prowadzone przez Was jednostki OSP były dla mieszkańców naszej gminy powodem do dumy, a także gwarantem bezpieczeństwa. Ustępującym ze stanowisk w zarządach strażakom życzę: zdrowia, dalszych sukcesów w działalności społecznej, niegasnącej życzliwości społeczeństwa oraz spełnienia kolejnych zamierzeń w życiu osobistym i zawodowym. Mam nadzieję, że będziecie takimi dobrymi duchami tych jednostek – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Gmina Świdnica, jako pierwsza w powiecie świdnickim zrealizowała program bezpieczeństwa. Do przeciwpożarowego zabezpieczenia społeczeństwa i mienia, w ramach zadania własnego na terenie gminy Świdnica utrzymywanych jest 8 jednostek OSP typu „S”, w tym 8 jednostek terenowych. 3 jednostki włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, tj. OSP Lutomia, OSP Burkatów, OSP Witoszów. Tylko w ostatnim roku na działania i wydatki inwestycyjne OSP w gminie Świdnica zostało przeznaczonych blisko 350 tys.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group