Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowi klerycy w świdnickim seminarium

Niedziela, 2 października 2011, 13:12
Aktualizacja: 13:59
Autor: GrA
Świdnica: Nowi klerycy w świdnickim seminarium
Fot. WSD
Jedenastu alumnów pierwszego roku rozpoczęło w tym roku drogę ku kapłaństwu w świdnickim Wyższym Seminarium Duchownym. W sumie w świdnickim seminarium kształci się sześćdziesięciu przyszłych kapłanów.

Łukasz Basisty z parafii pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie, Krzysztof Frącek z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, Wojciech Jaszczyszyn z parafii pw. św. Doroty w Radkowie, Damian Kowalski z parafii pw. św. Józefa w Świeradowie-Zdroju (diecezja legnicka), Artur Krawiec z parafii pw. Trójcy Świętej w Boguszowie-Gorcach, Dominik Łukaszewicz z parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach, Mariusz Maluszczak z parafii pw. św. Katarzyny w Nowej Rudzie-Słupcu, Dawid Owczarek z parafii pw. NMP Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim, Kamil Ożóg z parafii pw. św. Jadwigi w Karpnikach (diecezja legnicka), Mariusz Pawlak z parafii pw. św. Marcina w Piławie Górnej oraz Michał Serwiński z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niemczy to jedenastu nowych kleryków świdnickiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Alumni pierwszego roku, zgodnie z tradycją do „Domu ziarna” przybyli tydzień przed swoimi starszymi kolegami. W sobotę 8 października odbędzie się uroczysta inauguracja roku Wyższego Seminarium Duchownego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group