Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowości w żarowskiej bibliotece

Niedziela, 8 sierpnia 2010, 11:15
Aktualizacja: 11:29
Autor: KO
Żarów: Nowości w żarowskiej bibliotece
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Biblioteka Publiczna w Żarowie otrzymała dotacje w ramach dwóch programów: „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek” i „Akademia Orange dla bibliotek”. Ta instytucja kulturalna ma duże doświadczenie w pozyskiwaniu pieniędzy.

Pierwszy z programów jest realizowany w ramach Narodowego Programu Kultury „Promocja Czytelnictwa i Rozwój Sektora Książki”. Jego celem jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych. Pozyskana dotacja zostanie przeznaczona na zakup książek, zgodnie z zainteresowaniami żarowskich czytelników.

Drugi to program Fundacji Orange „Akademia Orange dla bibliotek”. Głównym celem programu jest wzmocnienie informacyjnej i społecznej roli biblioteki publicznej na wsiach i w małych miastach. Biblioteki mają stać się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi dla mieszkańców gmin.

Od 2006 roku w bibliotece działa czytelnia internetowa, w której wszyscy chętni mogą skorzystać bezpłatnie z internetu. Czytelnia została zorganizowana w ramach rządowego programu „Ikonka”. Otrzymana dotacja zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów z tytułu opłat abonamentowych dostępu do internetu. Biblioteka w tym roku złożyła również wniosek do programu „Infrastruktura bibliotek”, na zakup mebli bibliotecznych. Instytucja współuczestniczy też w opracowywaniu wniosku o dofinansowanie projektu do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Priorytet VII. Promocja integracji społecznej, w ramach Partnerstwa Lokalnego „Żarowskie Inicjatywy”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group