Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy komendant objął stanowisko

Piątek, 21 października 2016, 17:12
Autor: red
Świdnica: Nowy komendant objął stanowisko
Fot. KPP Świdnica
W świdnickiej komendzie, z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusza Golanowskiego, odbyła się uroczystość, podczas której stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy objął nadkom.Andrzej Dobies. Jego Pierwszym Zastępcą został natomiast podinsp.Jarosław Nowaczyk.

20 października w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy miała miejsce uroczystość związana ze zmianami w strukturze na najwyższych stanowiskach kierowniczych tutejszej jednostki. W spotkaniu wziął udział Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski. Wręczył on nominacje powołujące nadkom. Andrzeja Dobiesa na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy, a podinsp. Jarosława Nowaczyka na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta świdnickiej jednostki.

W uroczystości uczestniczyli ponadto m.in. przedstawiciele samorządu terytorialnego na czele z V-ce Starostą Powiatu Świdnickiego Zygmuntem Worsą, Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin oraz przedstawiciele duchowieństwa, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej ze Świdnicy i Świebodzic, Nadleśnictwa Świdnica oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Nadkom. Andrzej Dobies ma 47 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku. Na przestrzeni lat przeszedł wszelkie szczeble kariery, począwszy od służby w prewencji, poprzez stanowiska w komórkach kryminalnych, aż do objęcia etatów kierowniczych. Był Kierownikiem Posterunku Policji w Dobromierzu oraz Komendantem Komisariatów Policji w Żarowie, Świebodzicach oraz Strzegomiu. Od maja tego roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy.

Podinsp. Jarosław Nowaczyk także ma 47 i również służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku. Zawodowo przez większość czasu związany był z Wałbrzychem. W tamtejszej Komendzie Wojewódzkiej, a później Miejskiej, pracował między innymi w Wydziale dw. z Przestępczością Zorganizowaną, w Zespole Centralnego Biura Śledczego, czy jako Naczelnik Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej. Od kwietnia tego roku pełnił obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group