Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 587
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zastruże: Nowy plac zabaw w Zastrużu już otwarty

Poniedziałek, 2 marca 2015, 12:06
Aktualizacja: 12:09
Autor: red.
Zastruże: Nowy plac zabaw w Zastrużu już otwarty
Fot. użyczone
Jest nowoczesny i bezpieczny. Przy Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu powstał atrakcyjny plac zabaw, pełen kolorowych urządzeń zabawowych służących zabawie i rekreacji. Od wielu lat był marzeniem szkolnej społeczności. Podczas uroczystego otwarcia nowego obiektu w piątek, 27 lutego testowały go wszystkie dzieci, bo czeka tu na nich wiele wspaniałych atrakcji.

Utworzenie placu zabaw znacznie poprawiło warunki szkoły w zakresie wyposażenia, a samą placówkę uczyniło miejscem bezpiecznym i jeszcze bardziej przyjaznym. To także nasz wspólny wkład w budowanie więzi społecznej, bo plac zabaw to miejsce spotkań dzieci, ich rodziców i dziadków. Tylko wspólnie możemy rozwijać naszą wieś, cząstkę naszej gminy Żarów. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania tego zadania – mówił w trakcie uroczystości Wojciech Elżbieciak sołtys Zastruża.

Budowa nowego, kolorowego placu zabaw w Zastrużu kosztowała ponad 80 tysięcy złotych. Projekt "Budowa Integracyjnego Placu Zabaw" otrzymał jednak dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 49.700 złotych. O środki finansowe na jego budowę aplikowali sami członkowie Stowarzyszenia "Nasze Dzieci - Wspólna Szkoła" w Zastrużu. – Szkoła w naszej organizacji stowarzyszeniowej skończyła już dziesięć lat i z radością przyjmujemy taki prezent. Nasza placówka wzbogaciła się dziś o jakże wymarzone i wyczekiwane miejsce do zabaw. Służyć będzie ono dobru dzieci i pozwoli rozwijać sprawność ruchową uczniów. A myślę, że bardzo szybko stanie się ulubionym miejscem relaksu i odpoczynku nie tylko najmłodszych, ale również całych rodzin. Składam serdeczne podziękowania burmistrzowi Leszkowi Michalakowi, pracownikom Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu", zarządowi firmy Lapis w Łażanach, rodzicom, pracownikom szkoły i mieszkańcom Zastruża – podkreślała Krystyna Wardach dyrektor Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

Nowy obiekt powstał tuż nieopodal nowej świetlicy środowiskowej, która już niebawem również zostanie przekazana do użytku społeczności szkolnej w Zastrużu. – Plac zabaw, z którego do tej pory korzystaliśmy był w bardzo złym stanie technicznym. Cieszę się, że nasza szkoła wzbogaciła się o dwa nowe obiekty. Nową salę gimnastyczną najpierw, a teraz ten nowoczesny plac zabaw – tak z nowego placu zabaw cieszył się Michał Pokój uczeń szkoły w Zastrużu.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group