Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1139
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy prezes TBS

Sobota, 3 lipca 2021, 11:22
Autor: red
Świdnica: Nowy prezes TBS
Fot. UM Świdnica
Rada Nadzorcza Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wybrała nowego prezesa spółki. Został nim Marek Zawisza, doświadczony samorządowiec i menadżer, do niedawna zastępca burmistrza Jaworzyny Śląskiej. Swoją pracę nowy prezes rozpocznie 1 lipca.

Marek Zawisza ostatnie 10 lat kariery zawodowej poświęcił kreowaniu rozwoju gminy Jaworzyna Śląska, jako zastępca burmistrza. Był odpowiedzialny za nadzór nad pracą referatów: Inwestycji i Gospodarki Komunalnej oraz Finansowo-Budżetowego. Wcześniej kierował działem sprzedaży eksportowej ZPS „Karolina” sp. z o.o. oraz był odpowiedzialny za przekształcenie Zakładu Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej w spółkę prawa handlowego. Marek Zawisza studiował w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, ukończył kierunek zarządzanie i marketing. Jest również absolwentem podyplomowych studiów dla menadżerów Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

- Jestem przekonana, że wybór Marka Zawiszy na stanowisko prezesa świdnickiego TBS-u to bardzo dobra decyzja i szansa dla spółki na nowe otwarcie. Jest doświadczonym menadżerem, który nie raz udowodnił, że wie jak nadzorować duże inwestycje, potrafi zarządzać dużym zespołem ludzi i wie jak pozyskiwać fundusze zewnętrzne na realizację projektów. Liczę na dobrą współpracę z nowym prezesem TBS – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zarządza obecnie ponad 320 lokalami w których mieszka ok. 700 osób. Spółka prowadzi obecnie inwestycję na Osiedlu Młodych w Świdnicy, gdzie buduje budynek, który ma połączyć w sobie dwie funkcje - mieszkalną i użytkową. W czterokondygnacyjnym budynku będzie 45 mieszkań. W podziemnej części powstanie parking z 64 miejscami dla samochodów. W planach TBS jest inwestycja w Strzegomiu, gdzie powstać ma kilka budynków z mieszkaniami oraz budowa bloku przy ul. Bolka Świdnickiego w Świdnicy.

Wstecz

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group