Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy wiceprezes

Poniedziałek, 9 września 2019, 11:14
Autor: red
Świdnica: Nowy wiceprezes
Fot. UM Świdnica
Rada Nadzorcza Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego podjęła uchwałę w sprawie powołania Tomasza Chojnowskiego na stanowisko wiceprezesa spółki.

- Stale powiększająca się liczba budynków i mieszkań w zasobach spółki, przy jednoczesnym prowadzeniu inwestycji budowlanych, stworzyły potrzebę wyodrębnienia działalności administracyjnej od inwestycyjnej tak, aby świdnicki TBS realizował swoje zadania sprawnie i prawidłowo. Przed zarządem stoją nowe zadania i wyzwania, dlatego wsparcie personalne jest jak najbardziej potrzebne, a pan Tomasz Chojnowski to menedżer spełniający wszystkie wymogi, aby pracować na stanowisku wiceprezesa – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska.

Wiceprezes będzie odpowiedzialny m.in. za kontakty z najemcami lokali w budynkach ŚTBS oraz planowanie i nadzór nad remontami przeprowadzanymi na podstawie zgłoszeń mieszkańców, którzy oczekują sprawnego usuwania usterek i stałej modernizacji zasobów mieszkaniowych ŚTBS.

Tomasz Chojnowski ma 43 lata, ukończył prawo na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, kontynuuje naukę na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego – studia podyplomowe z zakresu ekonomii.

Ma kompetencje i doświadczenie niezbędne do zarządzania zespołami. Od ponad 25 lat zawodowo związany jest z mediami. Pracował na stanowiskach wydawcy, sekretarza redakcji, redaktora i dziennikarza m. in.: w „Gazecie Wyborczej”, „Gazecie Prawnej”, „Gazecie Giełdy PARKIET” oraz w „Gazecie Wrocławskiej”. Zarządzał kilkunastoosobowymi zespołami pracowników.

Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. działa od 1998 roku i zajmuje się budową mieszkań przeznaczonych na wynajem. Spółka posiada w zasobach 363 mieszkania i 11 lokali usługowych zlokalizowanych w budynkach przy ulicach: Budowlanej, Jałowcowej, Spółdzielczej, Bartosza Głowackiego, Mikołaja Kopernika i Jana Kilińskiego w Świdnicy. Część z nich ma już kilkanaście lat – najstarszy jest budynek przy ul. Budowlanej – ma 19 lat. Wymagają one systematycznych przeglądów, bieżących remontów i prac modernizacyjnych.

- W spółce musi sprawnie funkcjonować dział obsługi mieszkańców, co przy tak szerokim zakresie prac i małej obsadzie pracowników jest niemożliwe. Zwracali na to uwagę m.in. radni PiS, którzy składali interpelacje w imieniu mieszkańców skarżących się, że ich sprawy wykonywano w sposób niezadowalający. Postulaty o polepszenie jakości obsługi świdniczanie zgłaszali także do mnie osobiście – zaznacza prezydent Beata Moskal - Słaniewska..

Obecnie prowadzona jest inwestycja przy ul. Kozara – Słobódzkiego, w planach jest budowa wielorodzinnego budynku mieszkalno – usługowego przy ul. Księcia Bolka Świdnickiego.

TBS buduje lokale mieszkalne „pod klucz”, gotowe do natychmiastowego zamieszkania. Kuchnie wyposażone są w zlewozmywaki z baterią i kuchenki, a łazienki w umywalkę i wannę z bateriami oraz toaletami. Na podłogach w pokojach, przedpokojach i kuchni położone są płytki ceramiczne i panele podłogowe. Płytki ceramiczne są także w łazienkach na ścianach i podłogach.

Inwestycje TBS-u realizowane są kompleksowo i obejmują także budowę dróg dojazdowych, chodników i miejsc parkingowych. W każdym z budynków znajdują się jedno-, dwu- lub trzypokojowe mieszkania od ok. 38 m2 do ok. 70 m2.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group