Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożarzysko: Nowy wóz strażacki już w Pożarzysku

Niedziela, 5 listopada 2017, 17:32
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 listopada 2017, 11:34
Autor: red
Pożarzysko: Nowy wóz strażacki już w Pożarzysku
Fot. UM Żarów
Do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożarzysku trafił dziś nowy wóz ratowniczo–gaśniczy MAN.

To już trzeci zupełnie nowy i drugi nowy w tym roku samochód, który jest już w posiadaniu strażaków z terenu gminy Żarów. - To historyczny moment dla naszej jednostki.

Pierwszy nowy samochód, który strażacy z Pożarzyska będą wykorzystywać podczas swojej służby.
- Jesteśmy wdzięczni i bardzo się cieszymy. Serdecznie dziękujemy burmistrzowi za pomoc, zaangażowanie i stworzenie możliwości pozyskania przez gminę dofinansowania na jego zakup. Nowy wóz jest doskonale wyposażony w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu będziemy mogli nieść pomoc w nawet najbardziej trudnych warunkach - mówi Łukasz Brańka z OSP Pożarzysko.

Nowy nabytek, który trafił do strażaków z Pożarzyska został zakupiony w ramach projektu "Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica" realizowanego wspólnie z innymi gminami: Brzeg Dolny, Dzierżoniów, Jaworzyna Śląska, Leśna, Męcinka, Siekierczyn, Strzegom, Świdnica i Udanin. Wyprodukowany w tym roku sześcioosobowy MAN średni samochód ratowniczo-gaśniczy kosztował dokładnie 761.000.00 złotych. Dofinansowanie w wysokości 509.440,00 złotych zostało przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
- To już trzeci nowy samochód, który będą w swojej służbie wykorzystywać nasi strażacy. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożarzysku znajduje się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego, dlatego tak ważne jest, aby do swojej dyspozycji miała nowoczesny i niezawodny sprzęt. A bezpieczeństwo mieszkańców to podstawa, dlatego od kilku lat systematycznie, przy współudziale pozyskanych środków finansowych oraz własnych z budżetu naszej gminy, wyposażamy jednostki w nowoczesny sprzęt - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Nowy MAN stoi już w remizie strażaków w Pożarzysku. Teraz czeka ich jeszcze szkolenie w zakresie obslugi wozu i sprzętu bojowego, tak aby samochód został technicznie przygotowany do wejścia w służbę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group