Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 1303
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: O historii Żydów

Sobota, 27 listopada 2021, 15:55
Autor: red
Gniewków: O historii Żydów
Fot. UG Dobromierz
Szkoła Podstawowa w Gniewkowie gościła Panią Elżbietę Grab edukatorkę z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Uczniowie klas V i VI wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, których celem było poznanie kultury i historii polskich Żydów. Warsztaty miały formę gry narracyjnej z wykorzystaniem mini kolekcji muzealnej „w pudełku”, poprzedzonej krótkim wykładem na temat Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a zakończonej ciekawymi informacjami na temat pozostałości kultury żydowskiej, z którymi uczniowie mogą się spotkać w najbliższej okolicy.

Atrakcyjności warsztatom dodały gry i zabawy, m.in. gra chanukowa w dreidla, która obudziła ducha rywalizacji wśród uczestników spotkania.

Po warsztatach odbyło się szkolenie dla nauczycieli, którego celem było zapoznanie z materiałami edukacyjnymi otrzymanymi z POLIN - „Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki” oraz sposobami ich wykorzystania w przyszłości podczas zajęć z innymi uczniami.

Warsztaty były jedną z atrakcji przygotowanych z okazji uroczystych obchodów święta patrona naszej szkoły, Janusza Korczaka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group