Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: O pracy strażaka wiedzą wszystko

Czwartek, 24 marca 2011, 15:10
Aktualizacja: Piątek, 25 marca 2011, 6:45
Autor: GrA
Świdnica: O pracy strażaka wiedzą wszystko
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Co oznacza skrót PW 52? Czyim patronem jest święty Florian i jakie jest najstarsze czasopismo pożarnicze? To tylko nieliczne z kilkudziesięciu pytań, z którymi zmierzyli się dziś uczniowie świdnickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wiktoria Matusiak z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Sebastian Konstanty z Gimnazjum w Marcinowicach oraz Mateusz Basiak ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy to trójka młodych mieszkańców powiatu świdnickiego, którzy o zawodzie strażaka i obowiązujących przepisach pożarniczych wiedzą niemalże wszystko. Swoją wiedzą w kwietniu pochwalą się podczas wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

To już trzydziesta czwarta edycja tego konkursu. Dziś ośmioro młodych mieszkańców powiatu świdnickiego zmierzyło się o tytuł najlepszego w swojej kategorii wiekowej. Powiatowe eliminacje zostały rozegrane w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy. Uczestnicy konkursu do rozwiązania mieli test składający się z 35 pytań zamkniętych i 5 otwartych.

- Po raz drugi startuję w konkursie. W tym roku przygotowywałam się wspólnie z kolegą, którego tata jest strażakiem. Mnóstwo informacji czerpaliśmy też z Internetu. Po przeanalizowaniu wszystkiego stwierdzam, że pytania nie były takie trudne - śmieje się Anna Kołaczyk, uczennica Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.

W sumie w powiatowych eliminacjach wzięli udział zwycięzcy etapów gminnych i miejskich. Powiat reprezentowały dziś cztery uczennice: Anna Kołaczyk z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, Wiktoria Matusiak z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Anna Sekretarska ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie i Karolina Łysoń ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej oraz czterech chłopców: Mateusz Basiak ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy, Sebastian Konstanty z Gimnazjum w Marcinowicach, Konrad Mojsa z Lutomi Dolnej oraz Jakub Zawadzki z Gimnazjum w Roztoce. – W tym roku w eliminacjach powiatowych zabrakło z niewiadomych przyczyn przedstawicieli gminy Strzegom, Jaworzyna Śląska i Żarów - wyjaśniają organizatorzy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group